Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Filipinlere Yardım

11-12-2013, 10:57

Avrupa Yetim-Der, uluslararası bir yardım kuruluşu olma gereği olarak Filipinler'de yaşanan doğal felakette etkilenenler için yardımda bulundu.

Genel merkezden yapılan açıklamaya göre Avrupa Yetim-Der, Filipinler'de yaşanan doğal afet sonucu bir yardım kuruluşu olması gereği olarak partner kuruluşlar aracılığı ile muhtaç ve mağdurlara ulaştırılması için yardım gönderdi.

Açıklamanın devamında "İnsani vazifemiz gereği olarak tayfun felaketinden etkilenen Filipin halkı için partner kuruluşlar aracılığı ile gönderdiğimiz yardımlar, mağdurlara barınak ve gıda paketi olarak ulaştırılacaktır. Filipinler'deki doğal afet için gönderilen acil yardım, hayırseverlerin yardımları ve kumbara paraları ile oluşturulan "Acil Yardım Fonu"ndan gönderilmiştir." denildi.

Açıklamanın sonunda yaptıkları yardımlardan dolayı hayırseverlere ve kumbaraları ev ve işyerlerine alan herkese teşekkür eden genel merkez, Filipinler için yardımlarının devam edeceğini belirtti.

7-12 Kasım 2013 tarihinde Filipinler üzerinde etkili olan Haiyan Tayfunu, arkasında 10 binlerce ölü, yüz binlerce yararlı ve 4,5 milyon kişiyi evsiz bıraktı. Tayfundan etkilenenler hakkında hala kesin rakamlar bulunmuyor.

Filipinlere Yardım için:

 25  Gıda Paketi için: 125,-- EURO

 50  Gıda Paketi için: 250,-- EURO

100 Gıda Paketi için: 500,-- EURO