Online Bağış

Yetime destek


“Bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” (Hadis-i Şerif)

Ebeveynlerinden birini veya her ikisini kaybeden çocukları yetim olarak tanımlıyoruz. Dünya çapında milyonlarca çocuğun savaş, hastalık veya doğal afetler sonucu bir veya her iki ebeveynini kaybederek yetim kaldığı maalesef acı gerçeğimizdir. Amacımız, ebeveynlerinin sevgisini ve desteğini yitiren yetim çocukların, gelişmelerine ve eğitim almalarına imkan sağlayan bakım ve yardımları sağlamaktır.

Yetime Destek Projemiz yetim çocukları umut ve sevgi ile geleceğe hazırlıyor. Bugüne kadar yüzlerce yetime doğrudan ve tam olarak destek olduk, hala onlarcasını da destekleyerek birbirlerini tanımaları ve iletişim kurmaları için hayırseverler ile bağlantılarını kuruyoruz.

Bireysel Yetim Desteği
Bireysel Yetim Desteği
aracılığıyla hayırsever, aylık 40 € veya yıllık 480 € ödeme ile  bir yetimin temel ihtiyaçları ve eğitiminin sağlanmasına destek olabiliyor.

Bireysel Yetim Desteği ile bir yetimin şu ihtiyaçları karşılanıyor:

  • Temel Gıda
  • Giyim
  • Eğitim fırsatları
  • Kapsamlı sağlık hizmeti

Hayırsever, yetimin fotoğrafı ile beraber sağlık ve eğitim durumunu belirten yıllık raporlar alır.

Yetimhane Desteği
Yetimhane Desteği ile hayırsever, kötü koşullarda bulunan bir yetimhaneyi tamir edebilir, donatabilir veya bir yetimhane inşa edebilir. Ülkeden ülkeye değişiklik arzeden durumlar olduğu için her bir proje ayrı olarak ele alınıp hayırsever ile bütün bilgiler paylaşılır.

Yetimhanenin açılışına hayırseverler bizzat katılabilir ve yetimler hakkında bilgileri yerinde edinebilir.

Sen de bir Yetime Destek Ol:

Bağış Yap