Online Bağış

Yemen'de "Yetimlerden Bir Kardeşin Olsun" Projesi

14-02-2019, 14:12

Avrupa Yetim-Der, Yemenli Yetim Aile ve Yetimler için kampanya başlattı.

Dünya'nın dört bir yanında fakir ve yetimlere yönelik yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim-Der, Yemen'de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak yetimlere yönelik yardımlarına bir yenisini eklemek için hayırseverlerden destek bekliyor.

Avrupa Yetim-Der Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Kurum olarak mağdur ve muhtaçların dini, dili, meşrebi, kimliği, mezhebi ve bölgesini ayırt etmeksizin sorumluluklarımızı yerine getirmek amacıyla başlatmış olduğumuz bu kampanyaya duyarlı herkesi katkı yapmaya davet ediyoruz. Yemenli yetimlere Allah rızası için yardıma seferber olalım.” denildi.

Ağır koşullar altında yaşama tutunmaya çalışan Yemenli Yetimlerden her biri için aylık 40 Euro, aileleri desteklemek için ise 60 Euro gerektiği vurgulanan açıklamada, isteyen hayırseverlerin destekte bulundukları yetim çocuk veya ailenin bilgilerine Avrupa Yetim-Der aracılığıyla erişim sağlayabilecekleri kaydedildi.

Gıda yardımı, tıbbi destek ve barınma merkezleri kurma gibi insani yardımları Yemen'de mağdur ve Yetim durumda olanlara ulaştırmak için çeşitli çalışmalar yürüten Avrupa Yetim-Der, Yetim aile ve çocuklar için başlatılan yardım kampanyasına destek amacıyla duyarlı tüm hayırseverlere çağrıda bulundu.

Genel Merkez tarafından yapılan açıklamada Hayırseverlerin yapacakları bağışlarda aşağıdaki bilgileri kullanmaları gerektiği belirtildi:

Yetim Çocuk Edinme: 40€
Yetim Aile Destekleme: 60€

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

ONLINE BAĞIŞ 

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19 (Yeni WhatsApp Hattı)

Sosyal Medya
Facebbook:    
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:     https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:         https://twitter.com/AvrupaYetimder