Online Bağış

Avrupa Hayır Kafilesinden Afrika'da Kurban Dağıtımı

17-10-2013, 09:51

Avrupa'da faaliyet gösteren uluslararası yardım organizasyonları olan IHO-EBRAR ile Avrupa Yetim Der'in Afrika kafilesi, Afrika'daki mazlum ve mustazalar için bağışlanan kurbanların kesim ve dağıtımını sürdürüyor.

Avrupa'da faaliyet gösteren Uluslararası Yardım Organizasyonları olan IHO-EBRAR ile Avrupa Yetim Der'in Afrika kafilesi, dünyanın mazlum ve mustazaflarına kurban eti ulaştırmak için başlatılan 2013 Kurban kampanyası çerçevesinde kurban dağıtımını sürdürüyor.

Avrupa Yetim Der'den Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Yusuf Çiçek ve Vahdin Başkan ile IHO-EBRAR'dan Mutlu Kaya'dan oluşan Afrika hayır kafilesi, Somali sınırında bulunan dünyanın en büyük mülteci kampı olan Dadaab Mülteci Kampı ve Kenya'da bulunan Garissa bölgesinde kurban dağıtımı yapıyor.

Dünyanın en büyük ve en fakir mülteci kampı olan Dadaab Mülteci Kampı'nda, açlık, kuraklık ve iç savaştan kaçarak sığınan Somalili müslüman mülteciler kalıyor. Büyük zorluklarla hayatlarını sürdürmeye çalışan Somalili Müslümanlar, yapılan yardımlar için hayır dualarında bulunuyorlar.

Bayramın 4'üncü günü geri dönecek olan Afrika hayır kafilesi, yaptıkları çalışmaları ve izlenimleri düzenlenecek bir program ile kamuoyu ile paylaşacaklarını belirttiler. (Ali Aslan Işık - İLKHA)

Resimler için Tıkla


 İlgili Haberler