Online Bağış

Yetimlere Sahip Çıkmak İçin...

16-04-2012, 04:16

Dini ve ırkı ne olursa olsun, dünya üzerindeki tüm yetim ve öksüzlere sahip çıkmak, onları korumak, barındırmak ve kötülüklere karşı muhafaza etmek insani ve islami bir sorumluluktur.

Bugün yeryüzünde 250 Milyondan fazla yetim ve öksüz çocuk bulunmakta ve bunların büyük çoğunluğunuda maalesef İslam Coğrafyası oluşturmaktadır.

Yeryüzünde ve özelliklede İslam Coğrafyasında süren savaşlar, yetim-öksüz çocukların sayısını arttırmakta ve gün geçtikçe mağdur ve muhtaçların sayısı bu nedenden dolayı büyümektedir.

Uluslararası birçok yardım kuruluşu, bu konudaki hassasiyetlerini ortaya koyarak çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Ancak yetim-öksüz çocukların fazlalığı ve mağdur insanların artması bu yardım kuruluşlarının yetersizliğinide beraberinde getirmektedir.

Bizler hem insani ve hemde islami sorumluluklarımız hasebi ile bu konuda iki kez mes’ul olduğumuzdan ötürü elimizden geleni yapmak, bir nebzede olsa dertlere derman, yaralara merhem olmak için kolları sıvadık. Bu çerçevede PRO WAISEN – AVRUPA YETİM DER e.V. adlı yardım kuruluşumuzu kurmaya karar verdik.

23 Temmuz 2011 taihinde Almanya’nın Bopfingen kasabasında kurulan yardım kuruluşumuz, temsilcilikleri vasıtası ile birçok Avrupa ülkelesinde faaliyet sürdürüp, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü işlevi görmeyi hedeflemektedir.

Özelde kendi coğrafyamızda yaşanan mağduriyetlere, genelde ise imkanlarımız çerçevesinde elimizin ulaşabileceği dünyanın herhangi bir yerindeki mağduriyetlere karşı barınma, eğitim, aş ve sağlık gibi hayati konularda elinden geleni yapmak için uğraş vermeyi amaçlamaktadır.

Bu hedef ve amaçlarımızı gerçekleştirmek ve faaliyet alanımızı ve yardım yelpazemizi genişletmek ancak gelecek yardımlarla mümkün olacaktır inşaallah. Bizlerde bu minvalde gelecek maddi ve manevi yardımlarınızla yardım faaliyetlerimizi daha geniş bir alana yayabileceğiz inşaallah.

Yardım ve gayretlerinizin Allah (c.c.) indinde kabul olması temennisi ile, Allah (c.c.) bu yolda cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.İlgili Haberler