Online Bağış

Batman'da Suriyeli aileye yardım

26-02-2015, 11:30

Avrupa Yetim-Der, Suriye'nin Serêkaniyê şehrinden gelerek Batman'a yerleşen ihtiyaç sahibi Suriyeli aileye yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, bazı haber ajanslarında çıkan ‘Unumuz biterse aç kalırız’ haberi üzerine, Suriye’nin Serêkaniyê şehrinden gelerek Batman'a yerleşen aileye yardımda bulundu.

Batman merkez Yavuz Selim Mahallesi 3571 Sokak Numara 10’da yerleşen  Hasan Ubeyde ailesine, Avrupa Yetim-Der tarafından 1 çuval un, 2 gıda paketi, 3 battaniye, 2 halı, 2 yatak, 1 yorgan, lazım olan ev malzemeleri ve 200 TL nakdi yardımı yapıldı.

Avrupa Yetim-Der Türkiye Temsilcisi M. Nurullah Günaydın, “Avrupa Yetim-Der olarak dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de fakir ve muhtaçların yardımına her zaman koşmaya hazırız. Batman’da bu Suriyeli ailemiz mağduriyeti basına yansımıştı. Biz Avrupa Yetim-Der olarak bu konuda ihtiyaçlarını karşılama konusunda kendilerine yardımcı olduk. Bu aileye gerekli olan gıda malzemesi, ev eşyası ve 200 TL nakdi yardımı kendilerine teslim ettik.” şeklide konuştu.

Hasan Ubeyde eşi Foziye Alisa, “Yardımda bulunan Avrupa Yetim-Der’den Allah razı olsun.” dedi.