Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Kamerun'da Katarakt Ameliyatı

04-01-2016, 07:39

Avrupa Yetim-Der, Kamerun'da yeni katarakt ameliyatları gerçekleştirdi.

Avrupa Yetim-Der’in gerçekleştirdiği katarakt ameliyatlarına yenileri eklendi. Avusturya Wels şehrinde faaliyet gösteren Vahdet Camii Kadın Kolları ve Viyana Davet Camisi Kadın Kollarının yaptığı bağışlarla Kamerun’da yeni katarakt ameliyatları gerçekleşti.

Avrupa Yetim-Der’in Kamerun’un Kousseri şehrinin Extreme Nord Hastanesinde gerçekleştirdiği katarakt ameliyatları Avusturya’nın başkenti Viyana şehrinde faaliyet gösteren Davet Camii ve Wels şehrindeki Vahdet Camii kadın kollarının bağışlarıyla gerçekleşti.

Daha önce Afrika’da yüzlerce Katarakt ameliyatı gerçekleştiren Avrupa Yetim-Der’in Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, görme bozuklukları yaşayan binlerce Afrikalının katarakt ameliyatı olmak için beklediğini, Avrupa Yetim-Der olarak kendilerine yapılacak müracaat ve bağışlar neticesinde Katarakt ameliyatlarının devam edeceğini belirtti.

Kamerun Kousseri’de gerçekleştirilen katarakt ameliyatlarına sponsor olan Vahdet ve Davet Camii Kadın kollarına teşekkürde bulunan Ateş, Avrupa Yetim-Der’in Dünya Genelinde 52 ülkede faaliyet gösterebilen bir kuruluş olduğu hatırlatmasında bulundu.

Ateş, Afrika, Balkan Ülkeleri, Filistin, Arakan Türkiye gibi ülkelerde on binlerce Yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşarak çeşitli yardımlarda bulunduklarını ve imkânları çerçevesinde yardımların devam edeceklerini kaydetti.İlgili Haberler