Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Somali'de Su Kuyuları Açtı

23-03-2017, 10:49

Avrupa Yetim-Der, açlık ve kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan Somali'de 2 bin 500 kişinin faydalanacağı 2 su kuyusu açtırdı.

Almanya'da yaşayan Çelik Ailesi ile Haydar ve Emine Burulday hayratına Merka kentinin Çağaaran ile Ceelfarey köylerinde su kuyusu açtırdıklarını söyleyen Avrupa Yetim-Der Türkiye Gönüllü Temsilcisi Mehmet Nurullah Günaydın, açtırdıkları su kuyusundan 2 bin 500 kişinin istifade edeceğini belirtti.

Son zamanlarda Afrika ülkelerinde yaşanan açlık ve kuraklık tehlikesine dikkat çeken Günaydın, su sıkıntısı çeken ülkelere Avrupa Yetim-Der olarak su kuyusu açtırmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, sahabelerin "Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?" sorusu üzerine Hz. Muhammed'in, "İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir." dediğini hatırlattı.

Günaydın, "Avrupa Yetim-Der olarak Afrika'da yaşanan kıtlık nedeniyle Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek Gıda kampanyasını geçen günlerde başlatmıştık. Gıdanın yanında su kuyuları açma projemiz, geçen seneden beri devam ediyor. Hayırseverlerimiz bir kaç kişi veya binlerce kişi bir araya gelerek, ortak bir isimle su kuyusu açabilirler. Geçen seneden bu yana Gambiya, Togo, Gine Bissau, Tanzanya, Çad, Kamerun, Nijer, Uganda, Somali gibi Afrika ülkelerinde yüz binlerce kişinin faydalanacağı su kuyularını hayırseverlerimizin desteğiyle açmış bulunmaktayız." diyerek hayırseverlere yardımlarından dolayı teşekkür etti.