Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Gazze'ye Ramazan yardımı

11-06-2017, 10:29

İsrail tarafından abluka altında tutulan Gazze'de Ramazan ayının çok zor şartlar altında geçtiği belirtiliyorken, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu olan Avrupa Yetim-Der büyük zorluklar içinde Ramazan ayını geçiren Gazze halkına yönelik yardım çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

İsrail ablukası nedeniyle en temel ihtiyaçlarını dahi gidermekte ciddi sıkıntılar yaşayan Gazze halkına Avrupa Yetim-Der ulaşarak başta gıda olmak üzere insani yardımlarda bulundu.

Gerek Gazze halkına gerekse Dünya’nın farklı ülke ve şehirlerine yönelik insani yardım çalışmaları yürüten Avrupa Yetim-Der’in, yardım ulaştırırken önceliği Yetim ve Öksüzler olurken ihtiyaç sahipleri ve mağdurlarda unutulmuyor.

Ramazan ayı boyunca Türkiye başta olmak üzere birçok ülke de yardım faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Gazze halkına ulaştırılan yardımların hayırseverlerin yaptığı bağışlarla gerçekleştiğinin altını çizerek daha çok yardım ulaştırılabilmesinin imkanların elverişliliğine bağlı olduğunu söyledi.

 Kurum olarak geçtiğimiz yıllarda Gazze halkına yönelik Gıda, İftar, Kırtasiye, Kurban, Yetim Çocuklarla dayanışma günü gibi çeşitli faaliyetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Ateş, Gazze’ye yönelik insani yardım faaliyetlerinin sürdürüleceğini belirtti.