Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Kurban Bayramına hazır

28-08-2017, 10:34

Avrupa Yetim-Der, bu bayram da Türkiye ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere birçok bölgede Kurban eti ve giyim yardımında bulunacak.

Yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik insans yardım çalışmamalarıyla gündeme gelen Avrupa Yetim-Der, 2017 Kurban kampanyası çalışmalarına devam ediyor.

Kurban kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Türkiye, Myanmar, Balkan Ülkeleri, Filistin, Asya ve Afrika'nın çeşitli ülkelerinde Kurban organizasyonları düzenleyeceklerini söyledi. Ateş, kurum olarak Afrika'ya heyet göndererek orda yapılacak yardımları bizzat organize edeceklerini açıklayarak, "İnşallah Avrupa Yetim-Der'den bir heyet giderek Kurban kesiminde yer alacak. Afrika'da yetimleri ziyaret ederek orada yaptığımız çalışmaları inceleyecek.” şeklinde konuştu.

"Kurbanlarınız kardeşliğe umut olsun"

2017 yılı için "Kurbanlarınız kardeşliğe umut olsun" sloganıyla Kurban organizasyonlarını düzenleyeceklerini belirten Ateş, özellikle kıtlık yaşanan Afrika Ülkeleri, Somali, Etiyopya, Mali ve Nijer gibi ülkelerde de kurban kesimi yapacaklarını ifade etti..

Kurban kampanyasıyla beraber Yetimler giydiriliyor

Kurban kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada Ateş, Avrupa Yetim-Der’in Kurban 2017 kampanyasına dahilinde Türkiye, Filistin ve Afrika'da Yetimlere yönelik bayram giyim alışverişi gerçekleştireceklerini belirterek bayram gününe kadar bu faaliyetlerin belirli şekilde devam edeceğini vurguladı. Yetim giyindirmek isteyen hayırseverlerin 35 Euro ile bunu gerçekleştirebileceği açıklandı.

Kurban, Afrika'nın en fakir ülkelerinde de kesilecek

Kurban bedelinin Türkiye ve Balkan ülkelerinde 180, Asya ve Afrika ülkelerinde 100, Filistin'de ise 300 avro olduğunu dile getiren Ateş, şöyle konuştu, "Yapacağımız yardımlar arasında Afrika'nın en fakir ülkeleri var. Bu yıl niyetimiz geçmiş yıllara oranla daha fazla Kurban etlerini ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmaktır."

Yılda bir de olsa kurban eti bekleyen yetimler olduğuna işaret eden Ateş, "Avrupa Yetim-Der'i köprü kılarak kurbanlarınızın ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz." dedi.