Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Hilvan'da Yetim Çocukları Giydirdi

31-08-2017, 11:37

Avrupa Yetim-Der, Kurban Bayramı öncesi Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde yetim ve ihtiyaç sahibi 30 çocuğa kıyafet yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der, "Yetim Giydirme" projesi kapsamında Hilvan Selam-Der aracılığıyla ilçede 30 yetim çocuğa kıyafet yardımı yaptı.

Giyim mağazasına gelen yetim çocuklar, kendi istekleriyle seçtikleri kıyafetleri giyerek, Kurban Bayramı'na sevinçli bir şekilde hazırlandılar.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim-Der Türkiye Temsilcisi Nurullah Günaydın, "Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der olarak dünyada 'Yetim Giydirme' projesi kapsamında yetimleri giydiriyoruz. Gerek Afrika, Filistin ve gerek Türkiye olsun, yetimleri giydirme projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda Hilvan'dayız ve Hilvan'daki yetimleri mağazaya getirdik. Kendi istekleri doğrultusunda elbiselerini aldılar. İnşallah bu Kurban Bayramı'nda neşeli bir şekilde yetimlerimiz bayrama girecekler. Bu bayramda onları sevindiren hayırseverlere de buradan çok teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah Teâlâ hayırlarını kabul etsin ve inşallah bu yetim projemiz tüm hızıyla devam ediyor." dedi.