Online Bağış

Kenyalı Yetim Çocuklar En Güzel Bayramı Yaşadı

02-09-2017, 12:06

Kurban bayramı organizasyonu kapsamında Afrika coğrafyasında bulunan Avrupa Yetim-Der ve İHO Ebrar, Kenya'da Yetim ve yoksul çocukları sevindirdi.

Kurban bayramı organizasyonu kapsamında Afrika coğrafyasında bulunan Avrupa Yetim-Der ve İHO Ebrar Kenya’nın fakir ve mağdurlarının yoğunlukta olduğu Garissa bölgesinde de çeşitli yardımlar yaparken, Yetim ve yoksul çocuklara çeşitli ikramlarda bulunurak, büyük heyecan yaşadıkları parkta gezdirip yüzme olanağı sağladı.

Avrupa Yetim-Der ile İHO Ebrar, Kenya’nın Garissa şehri ve civarındaki varoşlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan çocukları Garissa’nın yüzme havuzu ve düzenli yeşil alanı olan tek parkında ağırlayarak, şekerleme ve meşrubat ikramı yaparken çocuklara parkı gezdirdi.

Avrupa ve Türkiye şartlarında normal olarak karşılanan havuz ve düzenli yeşil alanı olan parklar Garissalı yoksul ve muhtaç çocuklar için erişilmez bir konumda kalıyor. Çeşitli yeşil bitkiler ve çiçeklerin yanı sıra yüzme havuzunun da olduğu Larnata Otelin parkına normal şartlarda sadece zengin ailelerin çocukları girebilme fırsatı buluyor.

Yetim ve Yoksul çocukların çoğu hayatlarının en güzel bayramını yaşadı
Avrupa Yetim-Der ve İHO Ebrar Kurban Bayramı dolayısıyla geldikleri Afrika coğrafyasının en fakir bölgelerinden olan Garissa’da Yetim, Fakir ve mağdur çocuklarında buraları gezip görmesine vesile olurken yapılan çikolata, şekerleme ve meyvesuyu ikramı yoksul çocuklarda olağanüstü sevince neden oldu.

Avrupa Yetim-Der ve İHO Ebrar, küçük yaşta anne ve babalarını kaybeden yetim ve yoksul çocuklara Avrupa ve Türkiye’de kendileri için fedakarlıkta bulunan hayırseverlerin olduğunu göstererek büyük moral verdi