Online Bağış

Avrupa Yetim-Der 2019 Fitre bedellerini belirledi

01-04-2019, 17:47

2011 yılından beri 4 Kıtada 40 ülkede hizmetlerini sürdüren Avrupa Yetim-Der, binlerce ihtiyaç sahibi ve Yetime uzanan yardım eli olmak için Ramazan 2019 çalışmalarına start verdi.

Genel Merkez’den yapılan açıklamaya göre, Ramazan ayında dünyanın farklı bölgelerinde gözleri umutla bekleyen yetimlerin iftar ve sahur sofralarına gelecek sıcak aşı heyecanla bekledikleri belirtilerek bu yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışmaların başlatıldığı belirtildi. Bu çalışmalar çerçevesinde Ramazan 2019 Fitre bedelleri de belirlendi.

Açıklamada Afrika, Asya, Arakan Kampları, Balkanlar, Türkiye, Yemen, vb. ülke ve bölgelerde Yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için hazırlıkların tamamlandığı ifade edildi.

4 Kıta’da 40 Ülke’de

Genel Merkez “2011 yılından beri 4 Kıtada 40 Ülke’ye ulaşarak Yetim ve ihtiyaç sahiplerine umut olmayı başaran Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Ramazan 2019 programı çerçevesinde de yine Gıda Paketi/Ramazan Kumanyası (40 €), Yetim Giyindirme (35 €), İftar Yemeği (3 €) ve Su Kuyusu projelerini gerçekleştirecektir” ifadelerine yer verdi.

Hayırseverlere çağrı

Avrupa’da yaşayan hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der’i, Yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için bir köprü olarak vazifelendirmeleri ve bunun içinde Zekat, Fitre, Sadaka ve diğer hayırlarda Avrupa Yetim-Der’e bizzat başvuruda bulunmaları yada güncellenen telefon ve internet iletişimi üzerinden Avrupa Yetim-Der’e ulaşarak hayırlarını yapabilecekleri hatırlatıldı.

Fitre Bedelleri belirlendi

Açıklamanın devamında, “Avrupa Yetim-Der, diğer bütün bağışlarınızda hayırsever ile muhtaç arasındaki görmüş olduğu köprü vazifesini icra ettiği gibi, Zekat ve Fitreleriniz ile de aynı köprü görevi görmeye devam edecektir.

Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayının girmesi ile bütün müslümanlara farz olan Fitre sadakasını kurum olarak kabul etmekte ve bu sadakaları mağdur ve muhtaçların yararına ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sorumluluklarını yerine getirmeye hazırdır.

Zekat ve diğer bağışları da Avrupa Yetim-Der'e makbuz karşılığında gönül rahatlığı ile bağışlayabilir, Maliye Dairesi (Finanzamt) için Bağış Tasdiği (Spendenbescheinigung) ibraz ettirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ve yapacağınız bağışlar için şimdiden teşekkür eder, Allah (cc)'dan kabul etmesini niyaz ederiz.” denildi.

2019 yılı için Fitre Bedelleri şöyle belirlenmiştir:

Almanya:      10 €      

Avusturya:     10 €

Fransa:         10 €

Belçika:         10 €

Hollanda:       10 €

İtalya:            10 €

Finlandiya:     10 €

İsviçre:           20 CHF

İngiltere:         10 £

Norveç:           100 NOK

İsveç:              100 SEK

Danimarka:     80 DKK

Kanada:          10 CAD

 

Pro-Waisen / Avrupa Yetim-Der e.V.
Genel Merkez
01 Nisan 2019