Online Bağış

Ramazan 2019

03-05-2019, 19:08

"Ramazan'da Umut Ol" sloganı ile Ramazan 2019 projelerini başlatan Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayı boyunca Ramazan Kumanyaları, toplu iftarlar, yetim giyindirme ve bağışlanan fitre ve zekatların yerlerine ulaştırılması gibi diğer faaliyetlerini de katkılarınız ile tüm hızıyla devam edecektir.

6 Mayıs 2019 Pazartesi günü mübarek Ramazan Ayı'nın ilk günüdür. Ramazan ayı oruç ayı olduğu gibi paylaşma ve bereket ayıdır. Muhtaçları anlama ve onlarla Ramazan'ın bereketini maddi ve manevi olarak paylaşabilmenin en güzel vaktidir Ramazan.

"En faziletli sadaka Ramazan ayında verilen sadakadır."  (Tirmizi, Zekat, 28/663)

Ramazan, zekâtlarımızı hesaplayıp zekât ve fitrelerimizi ödemeye hazırlandığımız aydır. Ramazan, insanın kendi iç muhasebesini yapabilmesini, başkalarıyla paylaşmayı, aynı iftar sofrasını paylaşmayı öğreten aydır. Çünkü Ramazan'da yapılan hayırlar misli ile Allah indinde kabul olan hayırlardır inşaallah.


GIDA PAKETİ / RAMAZAN KUMANYASI (40 €)
Ramazan Kumanyası, bir ailenin temel gıda ihtiyaçlarını barındıran bir gıda paketidir. Avrupa Yetim-Der, bağışlayacağınız Ramazan Kumanyalarını aciliyeti öncelikli bölgelerde Ramazan Ayında dağıtacaktır. 
GIDA PAKETİ Bağişla


TOPLU İFTAR (3 €)
Yetim, mağdur ve mültecilerin toplu bir şekilde iftar edebilme organizasyonudur. Kişi başına 3 € gibi cüzi bir karşılığı bulunan bu organizasyon ile manen yetim, mağdur ve mülteciler ile iftar sofranızı paylaşmış olursunuz.
Bir İFTAR Bağişla


YETİM GİYİNDİRME (35 €)
Özellikle Yetim çocuklar başta olmak üzere mağdur ve muhtaç çocukların bayram öncesi giyindirilme projesidir. Avrupa Yetim-Der, gelen bağışlar ile çocukları mağazalara götürüp bayramlık elbise ve ayakkabı alımını gerçekleştirecektir.
Bir YETİMİ SEVİNDİR


FİTRE / Zekat-ul Fitr (10 €)
Fitre her müslümanın Ramazan Ayında vermesi vacip olan sadakadır. Fitre'nin en geç bayram namazından önce verilmesi gerekmektedir. 
Online Bağış


ZEKAT
İslam Dünyasında genelde Ramazan Aylarında verilen Zekat, İslam'ın üçüncü önemli şartıdır/farzıdır. Üzerlerine Zekat'ın farz olduğu her müslüman bu farzı yerine getirerek birikimlerini temizlemektedir. Avrupa Yetim-Der kurum olarak Zekat, Fitre ve diğer Sadakaları kabul etmektedir.

Zekatlarınızı hesaplamak için: ZEKAT HESAPLA


SADAKA
"En faziletli sadaka Ramazan ayında verilen sadakadır." Hadis-i Şerif gereği vermek istediğiniz tüm sadakaları gönül rahatlığı ile Avrupa Yetim-Der'e bağışlayabilirsiniz. Hayırsever ile muhtaçlar arasında köprü vazifesi gören kurumumuz, hayırlarınızı Ramazan boyunca aciliyeti öncelikli bölgelere ulaştıracaktır.


KEFARET / FİDYE

Ramazan Ayında oruç tutamayacakların ödemesi gereken oruç fidyesidir. Miktarı gün başına bir fitredir. Avrupa Yetim-Der kurum olarak oruç fidyesini kabul etmektedir.


Avrupa Yetim-Der olarak yapmış olduğunuz ve yapacağınız tüm hayırların Allah (cc) indinde misli ile karşılık bulmasını temenni ediyor, şimdiden Ramazan Ayının tüm insanlık alemine ve bilhassa tüm müslümanlar için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah (cc)'dan niyaz ediyoruz.