Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Ramazan Ayı faaliyetlerini kamuoyuna açıkladı

13-06-2019, 12:18

2011 yılından beri Dünya’nın birçok yerinde Yetim, Öksüz, mağdur, fakir ve muhtaçlara yaptığı yardımlarla ismini duyuran Avrupa Yetim-Der, 2019 yılı Ramazan ayı faaliyetlerini kamuoyu ile paylaştı.

Ramazan ayı boyunca yürüttüğü çalışmaların özetini kamuoyuna paylaşan Avrupa Yetim-Der, Ramazan Kumanyası, Yetim Giydirme, Bayram harçlığı, Sadaka Kurbanları ve İftar yemekleri gibi Ramazan ayında yürütülen çalışmalara yer verdi.

Kurulduğu günden bu yana yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik her fırsatta yardımda bulunan ve insani ihtiyaçlarının karşılanması için çaba gösteren Avrupa Yetim-Der, 2019 Ramazan ayı döneminde de yetim ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarını sürdürdü.

Kriz bölgeleri başta olmak üzere Türkiye, Balkanlar ve Dünya’nın birçok farklı bölgesinde yardım faaliyetlerinde bulunduklarını belirten Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut, Ramazan ayı’nda birçok farklı merkezde yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini imkânları çerçevesinde Yetim ve mağdur ailelere sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

BM verilerine göre şu an Dünyanın en büyük krizlerinin yaşandığı iki bölge olan Arakanlı Mülteci Kampları ve Yemen’e yoğunlaştıklarını belirten Avrupa Yetim-Der’in 2019 yılı Ramazan ayı döneminde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazıları şu şekilde sıralandı:

Ramazan Faaliyetlerinden bazıları

Myanmar'daki katliam ve soykırımdan kaçarak Bangladeş'in Cox's Bazar ve Teknaff kentlerine sığınan milyonlarca Arakanlı Mülteci derme çatma barakalarda ve geçici mülteci kamplarında barınmaya çalışırken Avrupa Yetim-Der imkanları çerçevesinde krizin yaşandığı ilk günlerden bu yana Arakanlı mültecilere yönelik yardımlarını yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda,

Arakanlı Mülteciler:

 • 21 gün boyunca her gün yüzlerce mülteciye İftar yemekleri verildi
 • Yüzlerce Yetim çocuğa Bayramlık elbise giydirildi
 • Sadaka Kurbanları kesilerek yetim ve mağdurlara ulaştırıldı

Dünya’nın en büyük insani krizinin yaşandığı Yemen’de de, savaş dolayısıyla açlıktan ölümlerin ve meydana gelen kıtlığın sonucunda zor günlerin başladığı 2015 yılında bu yana Yetim ve mağdurlara yönelik yardımlarda bulunulurken, 2019 yılında çeşitli insani yardım organizasyonları ile Yemen’de binlerce Yetim ve ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmayı başaran Avrupa Yetim-Der,

Yemen:

 • 20 gün boyunca her gün için yüzlerce ihtiyaç sahibine iftar yemeği verildi
 • Onlarca Yetim giydirildi
 • 600 kişilik Ramazan kumanyası dağıtıldı
 • Onlarca Yetime Ramazan ve Bayram harçlığı verildi
 • Sadaka kurbanları kesilerek yetim ve mağdurlara ulaştırıldı

Bangladeş:

 • 3 Ayrı Yetimhanede altı yüz yetime iftar yemekleri verildi

Afrika:

 • Kenya ve Uganda'da 2 Yetimhanede yüzlerce yetime 8 gün boyunca iftar yemeği verildi
 • Sadaka Kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Kamboçya:

 • 7 gün boyunca yüzlerce ihtiyaç sahibine iftar yemekleri verildi
 • 200 Kişilik Ramazan kumanyası dağıtıldı

Türkiye:

 • 250 kişilik Ramazan Kumanyası verildi
 • 76 Yetim ve Muhtaç çocuk giyindirildi

Balkanlar:

 • Bosna’da, onlarca Yetim çocuğa ve velilerine iftar yemeği verildi ve ayrıca Yetimler arasında Resim yarışması yapıldı
 • Yunanistan’da, onlarca Ramazan Kumanyası dağıtıldı
 • Kuzey Makedonya’da, 80 kişilik Ramazan Kumanyası dağıtıldı
 • Karadağ’da, Yetimlere Ramazan/Bayram harçlığı ulaştırıldı

Milyonlarca insan açlık sınırında yaşıyor

Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut, açlık sınırında milyonlarca insanın yaşadığına vurgu yaparak bu insanlara insani yardımların ulaştırılması gerektiğini belirtti. Korkut, "Milyonlarca insan açlık sınırında gıda, su ve giyeceğe ihtiyaç duyuyor. Bizler de Avrupa Yetim-Der olarak bunun bilincinde, bu ihtiyaçları ulaştırma çabasındayız." dedi.

Farklı kıtalarda yaşayan yetimlere ulaşma hedeflerini gerçekleştirmek için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Korkut, Avrupa Yetim-Der aracılığı ile yapılan yardımlardan dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlumlar, yetimler, mülteciler ve talebelerin istifade ettiği bilgisini paylaştı.

Korkut son olarak, Avrupa Yetim-Der’i aracı kılarak bağışta bulunan, Yetim ve muhtaç durumda olan insanlara yardımların ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkürde bulundu.

Avrupa Yetim-Der için Bağış için gerekli bilgiler:

Öte yandan Avrupa Yetim-Der Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada Hayırseverlerin yapacakları bağışlarda aşağıdaki bilgileri kullanmaları gerektiği belirtildi:

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası

www.avrupayetimder.com

info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19 (Yeni Cep Hattı / WhatsApp)

Sosyal Medya
Facebbook:   
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:   
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:         
https://twitter.com/AvrupaYetimderİlgili Haberler