Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Kurban hayırları için Dünya’nın farklı coğrafyalarında

15-08-2019, 12:24

Avrupa Yetim-Der, 2019 kurban programını önemli ölçüde gerçekleştirirken binlerce Yetim ve İhtiyaç sahibi aileye Kurban etleri ulaştırırken onlarca Yetim ve mağdur çocuğa Bayramlık kıyafet ve ayakkabı giydirdi. Afrika sahasındaki programlar ise kimi engelleme çabalarına rağmen icra edildi.

Yaptığı yardım çalışmalarıyla dünyanın birçok yerinde bulunan binlerce yetim, öksüz, muhtaç ve fakire ulaşan Avrupa Yetim-Der (İnternational Help Organization Pro Orphans), 2019 Kurban Bayramı dönemi programlarını önemli ölçüde gerçekleştirdi.

Afrika

Uganda’nın Kenya ile sınır olan bölgelerinde, hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar kesilerek Afrikalı Yetim ve ihtiyaç sahiplerine pay edildi. Uganda’da kesilen kurbanların 29 farklı Cami de görevli İmamların gözetiminde 7 bin aileye ulaştırılırken, Kenya’da ise ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli İnsani yardımlarda bulunuldu.

Öte yandan Avrupa Yetim-Der’in Afrika programlarının başlamasına birkaç saat kala işbirlikçi organizasyon tarafından iptal edilmesine ve çeşitli engeller çıkarılmak istenmesine rağmen Afrika kıtası Kurban programlarının hayata geçirildiği öğrenildi.

Bangladeş – Arakanlı Mülteciler

Arakanlı mültecilerin sığındığı Bangladeş’te de Kurban organizasyonu düzenleyen Avrupa Yetim-Der, binlerce aileden oluşan Rohingya Müslümanlarına kurban etlerini paylaştırdı.

Türkiye

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleşen Kurban organizasyonları dahilinde Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar Bayramlık kıyafet ve ayakkabı ile giydirilirken, binlerce aileye ise Kurban etleri ulaştırıldı.

Balkan Ülkeleri

Dünya’nın dört bir bölgesinde olduğu gibi Balkan ülkelerinde de daha önce çeşitli insani yardım organizasyonları düzenleyen Avrupa Yetim-Der bu Kurban Bayramında da burada yaşayan Yetim ve ihtiyaç sahiplerini unutmayarak yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kurban etleri ulaştırdı.

Yemen

Savaş, kıtlık ve ambargo dolayısıylı büyük insani dramların yaşandığı Yemen’de daha önce Hastanelere tıbbi teçhizat yardımları, gıda paketleri ve çeşitli insani yardım programları düzenlenirken Kurban bayramında da binlerce mağdur ve mazlum Yemenli aileye hayırseverlerin destekleri sonucu Kurban etleri paylaştırıldı.