Online Bağış

Yemen'e Ekmek Kampanyası

23-11-2020, 22:50

Avrupa Yetim-Der'in, aylar önce başlatmış olduğu "Yemen'e Ekmek Kampanyası" devam ediyor. Yemen'de günlük 5 bin ekmek dağıtımının gerçekleştirildiği kampanya ile şimdiye kadar yüzbinlerce ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.

Amansız savaşın neredeyse 6 yıldır sürdüğü ve her türlü ambargo ve kuşatma ile de adeta ölüme terkedilen Yemen halkı için Avrupa Yetim-Der'in aylar önce başlatmış olduğu "Yemen'e Ekmek Kampanyası" halen devam ediyor. Avrupa Yetim-Der, Yemen halkına imkanları çerçevesinde yardım etmek için hayırseverlere bir kez çağrıda bulunuyor.

10€ ile 100 Ekmeğin bağışlanabileceğini ifade eden kurum yetkilileri, hedeflerinin günlük 5 bin ekmek dağıtımının sürekli olarak gerçekleştirmek olduğunu belirttiler.

Kurum yetkilileri tarafından "Savaşın yol açtığı açlık ve hastalık gibi etkenlerle kırılan Yemen halkına imkanlarımız çerçevesinde yardım etmek İslami ve insani sorumluluğumuzdur" hatırlatılmasında bulunularak hayırseverlere tekrar #YemeneEkmek kampanyasına katılma çağrısında bulunuldu.