Online Bağış

Avrupa Yetim-Der 2021 Fitre bedellerini belirledi

01-03-2021, 15:46

2011 yılından beri 4 Kıta ve 40 ülkeye yardımlarınızı ulaştıran ve faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Avrupa Yetim-Der, binlerce ihtiyaç sahibi ve Yetime uzanan yardım eli olmak için Ramazan 2021 çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu.

Avrupa Yetim-Der'in Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Ramazan ayında dünyanın farklı bölgelerinde gözleri umutla bekleyen yetimlerin iftar ve sahur sofralarına gelecek sıcak aşı heyecanla bekledikleri belirtilerek bu yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Bu çalışmalar çerçevesinde Ramazan 2021 Fitre bedelleri de belirlendi:

FİTRENİ Bağışla

Almanya:      10 €      

Avusturya:     10 €

Fransa:         10 €

Belçika:         10 €

Hollanda:       10 €

İtalya:            10 €

Finlandiya:     10 €

İsviçre:           20 CHF

İngiltere:         10 £

Norveç:           100 NOK

İsveç:              100 SEK

Danimarka:     80 DKK

Kanada:          10 CAD

FİTRENİ Bağışla

Açıklamada, Afrika, Asya, Arakan Kampları, Balkanlar, Türkiye, Yemen, vb. ülke ve bölgelerde Yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için hazırlıkların tamamlandığı ifade edildi.

4 Kıta’da 40 Ülke’de

Yapılan açıklamada, “2011 yılından beri 4 Kıtada 40 Ülke’ye ulaşarak Yetim ve ihtiyaç sahiplerine umut olmayı başaran Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Ramazan 2021 programı çerçevesinde de yine;

Gıda Paketi/Ramazan Kumanyası (40 €),
Yetim Giydirme (35 €),
Bayramlık Hediye (20 €)
İftar Yemeği (3 €) ve 
Su Kuyusu projelerini gerçekleştirecektir” ifadelerine yer verdi.

Hayırseverlere çağrı

Avrupa’da yaşayan hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der’i, Yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için bir köprü olarak vazifelendirmeleri ve bunun içinde Zekat, Fitre, Sadaka ve diğer hayırlarda Avrupa Yetim-Der’e bizzat başvuruda bulunmaları yada güncellenen telefon ve internet iletişimi üzerinden Avrupa Yetim-Der’e ulaşarak hayırlarını yapabilecekleri hatırlatıldı.

Fitre Bedelleri belirlendi

FİTRENİ Bağışla

Açıklamanın devamında, “Avrupa Yetim-Der, diğer bütün bağışlarınızda hayırsever ile muhtaç arasındaki görmüş olduğu köprü vazifesini icra ettiği gibi, Zekat ve Fitreleriniz ile de aynı köprü görevi görmeye devam edecektir.

Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayının girmesi ile bütün müslümanlara farz olan Fitre sadakasını kurum olarak kabul etmekte ve bu sadakaları mağdur ve muhtaçların yararına ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sorumluluklarını yerine getirmeye hazırdır.

Zekat ve diğer bağışları da Avrupa Yetim-Der'e makbuz karşılığında gönül rahatlığı ile bağışlayabilir, Maliye Dairesi (Finanzamt) için Bağış Tasdiği (Spendenbescheinigung) ibraz ettirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ve yapacağınız bağışlar için şimdiden teşekkür eder, Allah (cc)'dan kabul etmesini niyaz ederiz.” denildi.

Pro-Waisen / Avrupa Yetim-Der e.V.
Genel Merkez
01 Mart 2021