Online Bağış

Avrupa Yetim-Der ve Partner kuruluş ZAKAT Foundation Gazze'de (Foto-Video)

07-11-2023, 17:04

Gazze'deki en büyük hastane olan Şifa hastanesine ameliyatlar ve acil müdahale için tıbbi malzeme ulaştıran partner kuruluş ZAKAT Foundation, BM okullarına sığınan onbinlerce Gazzeli mazlum ve mağdura günlerdir sıcak yemek ikramında bulunuyor. Avrupa Yetim-Der de, partner kuruluş aracılığıyla Gazze'de.

Dünya genelinde faaliyet gösteren ve uluslararası alanda insani yardım faaliyetlerinde bulunan Müslüman yardım kuruluşlarından ve aynı zamanda partner kuruluş ZF (ZAKAT Foundation of America - Amerika Zekat Vakfı) Gazze'ye ulaşarak Şifa hastanesine Tıbbi malzeme desteğinde bulunurken BM kontrolündeki okullara sığınan onbinlerce sivile ise günlerdir sıcak yemek ve gıda yardımında bulunuyor. Avrupa Yetim-Der de, partner kuruluş aracılığıyla Gazze'de.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne acil tıbbi malzemenin ulaşmasını sağlayan ZAKAT Foundation, önceki yıllarda da Gazze'deki sivil ve mağdurlara yönelik gıda, hijyen ve sıcak yemek yardım faaliyetlerinde de bulunmuştu.

Evlerini terk etmek zorunda kalan ve kalacak yeri olmadığı için okullara sığınan sivillere de yadımda bulunan vakıf, günlerdir onbinlerce kişiye sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.

Gazze'nin Kuzey Bölgesinde 6 ve Güney Bölgesinde de 6 olmak üzere toplamda 12 okulda sıcak yemek dağıtımında bulunan ZAKAT Foundation, yardımlarına aralıksız devam etmektedir.

Avrupa Yetim-Der olarak partner kuruluş ZAKAT Foundation aracılığıyla Gazze'deki yardım çalışmalarımıza tüm hızıyla devam etmekteyiz.

Sizler de Sıcak Yemek, Ekmek, Tıbbi malzeme, Su, gibi temel insani yardımlar için bağışta bulunabilirsiniz. Bağış için:

GAZZE ACİL YARDIM BAĞIŞI İÇİN... HEMEN ŞİMDİ...

"Dünya sadece izliyor, yeter artık"

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan bilgilere göre Gazze Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, Şifa Hastanesi yakınına düzenlenen saldırının ardından TRT Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak gözyaşları içinde yardım istediğinde bulundu.

Malhis, "18 gündür elektrik yok, su yok, yakıt yok. Gündüz çok korkunç ama gece daha da korkunç. Gece oturuyorsun sadece Allah'a sığınıyorsun. Bu saldırılar, sivil halka karşıdır. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı. Durum çok kötü." ifadelerini kullanmıştı.