Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Afrika Kampanyası

17-05-2013, 05:33

Avrupa Yetim-Der, dünyanın en büyük mülteci kampı olma özelliği taşıyan Kenya'daki Dadaab Mülteci Kampı'na yardım götürecek.

Daha önce Kurban Bayramı dolayısı ile Kenya, Uganda ve Somali'ye yardım götüren Avrupa Yetim-Der, iknci bir yardım için kolları sıvamış durumda.

Ogaden toplumuna vermiş olduğu yardım sözünü yerine getirmek için dünyanın en büyük mülteci kampı olan Kenya'daki Dadaab kampına yardım götürecek olan Avrupa Yetim-Der, duyarlı hayırseverleri yardım etmeye çağırdı.

Genel merkezden yapılan açıklamaya göre yardımın bizzat genel başkan yardımcısı Hüseyin Ateş'le beraber 3 kişilik bir heyet tarafından götürüleceği öğrenildi.

Yarım milyondan fazla mültecinin kalmış olduğu mülteci kampının yüzde 60'ını çocuk ve gençler oluşturuyor. 

BM verilerine göre bir kişiyi bir ay boyunca hayatta tutabilmek için 15 ABD Doları yeterli. Dolayısı ile açlıktan ölen çocuk, kadın ve yaşlıların dünyanın gözü önünde göz göre göre ölüme terkedildiği anlaşılıyor.

Bir yardım kurumu olarak insani ve islami sorumluluğumuz gereği bu tür trajedilerin yaşandığı bölgelere yardım ulaştırmak ve elimizden geldiğini yapmak vazifemizdir.

O halde gelin siz de bu yardım kervanına katılın ve bağışlarınızla bu mağdur insanlara bir umut olun.

İşte FAZ'ın karesinden Dadaab kareleri: