Online Bağış

Batmanlı Yetimler Sevindirildi

05-08-2013, 03:30

Dünyanın farklı bölgelerinde yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayında yaptığı yardımlarla Batman'daki 20 yetimin yüzünü güldürdü.

2011 yılında yardım faaliyetlerine başlayan Avrupa Yetim-Der, yaptığı çalışmalarla yetimlerin umut ışığı olmaya devam ediyor.

Avrupa Yetim Der, Ramazan ayı nedeniyle Batman'da bulunan 20 yetim çocuğa giyim yardımı yaptı.

Ramazan ayı sebebiyle Batman'daki 20 yetim çocuğa yardım ulaştıran Avrupa Yetim-Der, giyim ve ayakkabı yardımıyla Bayram öncesi yetimlerin yüzünü güldürdü.

Batman'da yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Avrupa Yetim-Der Batman Temsilcisi M. Nurullah Günaydın, "Avrupa Yetim-Der, Batman'daki yetimleri unutmayarak onlara giyim ve ayakkabı yardımında bulundu. 20 yetim olmak üzere iki gün boyunca 10'ar gruplar halinde çocukları giyindiriyoruz. Dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna yardımları ulaştırmak İslam kardeşliğinin en bariz kanıtıdır. Din, dil, ırk renk ayırt etmeksizin fakirlerin ihtiyaçlarını gidermek, dert ve sıkıntılarına ortak olmak İslam dininin insanlığa kazandırdığı güzelliklerden biridir. Avrupa'dan yardımlarını Batman'a kadar getirerek yetim çocuklarımızı sevindirdiler. Allah'u Teâlâ'da onları ve hayır sahiplerini sevindirsin" dedi.

Kendilerine yardım edilen yetim çocuklar, bayram öncesi giyim yardımı yaparak kendilerini sevindirdikleri için Avrupa Yetim-Der'e teşekkürlerini ilettiler.