Online Bağış

Yemenli mağdur ailelere yardımlarımız devam ediyor

28-02-2019, 12:23

Avrupa Yetim-Der, açlıktan dolayı ölümlerin yaşandığı Yemenli mağdurların çığlığına sessiz kalmayarak yaptığı gıda yardımlarına hayırseverlerin destekleriyle aralıksız devam ediyor.

Avrupa Yetim-Der, Yemen’de insani krizin başladığı günden bu yana Yetim ve mağdurlara yönelik yardımlarda bulunurken, çeşitli insani yardım organizasyonları ile Yemen’de binlerce ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmayı başarmıştı.

2019 yılının başında ise Yemen’de 320 Aileye Acil Gıda yardımında bulunan kurum, acil ihtiyaç dolayısıyla tekrardan İnsani Temel Yaşam Malzemelerinden oluşan Gıda Kolilerini Yemenli yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Avrupa Yetim-Der Genel Merkezinden yapılan açıklamada, Yemen’de beslenme yetersizliğinden dolayı artan ölümlerin insani kriz boyutuna ulaştığı belirtilerek bu çığılğa sessiz kalmayan hayırseverlerin destekleriyle Acil ihtiyaçtan dolayı geçtiğimiz günlerde yapılan gıda yardımlarına yenisini ekleme gereği hissedildiği vurgulandı.

Açıklama’da, Yemen’e yaşanan kıtlık ve uygulanan ambargodan dolayı Avrupa Yetim-Der’in zor şartlarda da olsa gıda ulaştırmayı başardığı belirtilerek, hayırseverlerin destekleri sonucu kurumun daha fazla kişiye gıda yardımında bulunacağı ifade edildi.

Yemen’de insani durum

Kuşatma ve ambargo altında tutulan Yemen halkı yoksulluğa mahkum edilerek açlığa karşı yaşama tutunmaya çalışıyor. Sivil, yaşlı, çocuk ayrımı yapılmaksızın neredeyse her gün havadan bombardımana maruz bırakılan Yemen’de yeraltı sistemi çökerken, ülkede açlık had safhaya ulaşmış sağlık sorunlarının ise bulaşıcı hastalıklar ile birlikte tehlikeli boyutlara ulaştığı belirtiliyor. Tüm bunların sonucu olarak büyük bir insani kriz ile karşı karşıya kaldı. Yaklaşık 22 milyon kişi insani yardım veya korumaya ihtiyaç duyarken; Yemen halkı, gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor. Çocuklarda yetersiz beslenme oranı, dünyadaki en yüksek oranlardan biri.

Dünya Gıda Programı’nın raporuna göre 27 milyon 400 bin nüfuslu Yemen’de Sağlık tesislerinin sadece yüzde 45’i hizmet verebiliyor. Ekim 2016’dan beri 274 sağlık tesisi Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırılarında hasar görmüş ya da yok edilmiş durumda. Yaklaşık 14 milyon 800 bin kişi temel sağlık ihtiyaçlarından yararlanamamakta ve 8 milyon 800 bin kişi sağlık hizmeti götürülemeyen bölgelerde yaşamakta. 

Bağış için gerekli bilgiler:

Öte yandan Avrupa Yetim-Der Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada Hayırseverlerin yapacakları bağışlarda aşağıdaki bilgileri kullanmaları gerektiği belirtildi:

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası

www.avrupayetimder.com

info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19 (Yeni WhatsApp Hattı)

Sosyal Medya
Facebbook:    https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:     https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:         https://twitter.com/AvrupaYetimder