Online Bağış

Afrikalı Yetim'in Görme Sevinci

04-11-2013, 10:15

Avrupa Yetim-Der aracılığı ve hayırsevelerin katkısı ile Kenya-Dadaab Mütleci Kampında kalan ve görme sorunu yaşayan Ogadenli Yetim çocuk ameliyet edilerek tekrar görmesi sağlandı.

Avrupa Yetim-Der yardım ekibinin Temmuz 2013'te Kenya-Dadaab Mülteci Kampına yaptığı yardımlar sonucunda yardım ekibi mensupları görme sorunu yaşayan Yetim çocuklar ile ilgili bilgi tespitinde bulunmuş ve bunu yardım dönüşünde temsilcileri ve gönüllüleri ile paylaşmıştı.

Avrupa Yetim-Der'in Almanya-Worms gönüllü temsilcisi Bilal Tanrıverdi'nin aracılığı ile bir grup hayırsever, görme sorunu yaşayan bu Yetim çocuklardan birinin ameliyat masraflarını üstlenmesi sonucu sözkonusu çocuk Kenya'da ameliyat edilerek tekrar görmesi sağlanmıştır.

Yetim çocuğun ameliyat öncesi ve sonrası hakkında Avrupa Yetim-Der'i bilgilendiren ve bu ameliyata vesile olan  hayırseverlere teşekkür eden Afrika Yetimlerine Yardım Organizasyonu adlı Kenya merkezli Ogaden toplumu yardım kuruluşu, söz konusu yetim çocuğun fotoğraflarını ve bilgilerini Avrupa Yetim-Der ile paylaşmıştır.