Online Bağış

Almanya


Almanya'da evsizler için "Sıcak Çorba"

Almanya'da artan evsiz sayısı yaşadığımız şehirlerde artık gözle görülür şekle geldi. Evsiz kalan ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan insanlara "Sıcak Çorba" ikramında bulunmak için bir aydır Weil am Rhein şehrinde "Sıcak Çorba" dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Devamını oku...
Genel Merkez'den “Yetimler İçin Dayanışma Gecesi 2018” Duyurusu

Avrupa Yetim-Der Genel Merkez'inden 29.12.2018 Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinliğin iptali ile ilgili bir açıklama yayınlandı. İlgili açıklama:

Devamını oku...
Yetimler İçin Dayanışma Etkinliği 2017

Avrupa Yetim-Der’in tüm gelirleri Yetim, Öksüz ve mağdurlar yararına kullanacağı “Yetimler İçin Dayanışma Gecesi” hayırseverlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Devamını oku...
Yetimler İçin Dayanışma Gecesi'ne Davet

Avrupa Yetim-Der, bu yılki "Yetimler İçin Dayanışma Gecesi" programını 24 Aralık’ta gerçekleştirecek.

Devamını oku...
Maulburg'da Mülteciler ile iftar

Avrupa Yetim-Der, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Almanya'nın Lörrach şehrine bağlı Maulburg kasabasındaki mülteci kampında iftar yemeği verdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Mültecilere Alışveriş Çeki

Almanya’nın birçok eyaletinde zor durumda olan mültecilere insani yardımlar ulaştıran Avrupa Yetim-Der, Lörrach şehrine bağlı Maulburg kasabasında mültecilere alışveriş çeki, öğrencilere kırtasiye ve çocuklara oyuncak yardımında bulundu.

Devamını oku...
Yetimlerle Dayanışma Etkinliği 2016

Avrupa Yetim Der’in ikincisini düzenlediği “Yetimlerle Dayanışma Gecesi” Avrupa kıtasının dört bir yanında yaşayan hayırseverlerin katılımıyla Wiesbaden şehrinde gerçekleştirildi.

Devamını oku...
Yetimlerle Dayanışma Gecesi'ne davet

Avrupa Yetim-Der, Avrupa genelinde yaşayan hayırseverlere hitap edecek Yetimlerle Dayanışma Gecesi programını 25 Aralık’ta gerçekleştirecek.

Devamını oku...
12. İstişare Toplantısı Wiesbaden'de Yapıldı

Avrupa Yetim Der, Avrupa genelindeki temsilcilerinin katılımıyla 12. İstişare toplantısını Wiesbaden kentinde gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Hüseyin Ateş, "Allah’a hamdolsun, 2016 yılında planladığımız hedeflere ulaştık." dedi.

Devamını oku...
Mülteci Yardımlarımız Devam Ediyor

Ülkelerinde yaşanan çeşitli sorun ve zorluklardan dolayı Almanya’ya sığınan mültecilere yardım elini uzatan Avrupa Yetim-Der, Schopfheim kasabasında mülteci kampında kalan yüz aileye alışveriş çeki verdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Mültecilere Yardım

Avrupa Yetim-Der, Hamburg şehrinde yaşayan mültecilere Kur'an-ı Kerim, elifba ve namazlık yardımında bulundu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim Der'den Muhteşem Organizasyon

Avrupa Yetim Der'in, düzenlediği Yetimlerle Dayanışma Gecesi Avrupa'nın dört bir yanında yaşayan hayırseverlerin katılımıyla gerçekleşirken, etkinlikte yapılan sunumlar göz doldurdu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der 2016 İçin Kolları Sıvadı

Avrupa Yetim-Der, Wiesbaden şehrinde üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek 2015 yılının son istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Devamını oku...
'Türkiye'de 15 noktada Kurban keseceğiz'

Avrupa Yetim-Der yetkilileri, Wiesbaden kentinde bulunan Vahdet Camiinde düzenlenen Kurban Bilgilendirme Programı ile, Kurban Bayramı sürecinde yapacakları çalışmaları gurbetçilerle paylaştı.

Devamını oku...
Avrupa-Yetim Der'den Mültecilere Yardım

Avrupa Yetim-Der, Almanya'nın Chorweiler bölgesindeki çadır kentte bulunan mültecilere yardımda bulundu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Afrika'da Sünnet Organizasyonu

Avrupa Yetim-Der, düzenlediği sünnet organizasyonuyla Ugandalı çocukları sünnet ettirdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Alman evsizlere yardım

Avrupa Yetim-Der, 52 ülkede yürüttüğü yardım faaliyetleri kapsamında çeşitli nedenlerden dolayı ülkelerinden göç ederek Almanya'ya sığınan mültecilere ve Alman evsizlere yardım elini uzattı.

Devamını oku...
8. İstişare Toplantısı Yapıldı

Avrupa Yetim-Der, üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek düzenlediği 8'inci İstişare toplantısında Ramazan ayı hazırlıklarını ve son aylarda yapılan yardım faaliyeti çalışmalarını değerlendirdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der, 5. İstişare Toplantısını Köln şehrinde düzenledi.

Yetim ve Muhtaçların umut ışığı olmaya devam eden Avrupa Yetim-Der, hizmet verimliliğini Arttırmak için Almanya'da faaliyette bulunan gönüllü temsilcilerinin katılımıyla 5. İstişare Toplantısını Köln şehrinde düzenledi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der 7. İstişare Toplantısını yaptı

Almanya'nın Darmstadt şehrinde 7. İstişare toplantısını düzenleyen Avrupa Yetim-Der, 2014 yılı faaliyetlerini değerlendirerek 2015 yılı için planlanan yardım organizasyonları konusunda gönüllü temsilcileriyle görüş alış verişinde bulundu.

Devamını oku...
Duyuru: "7. Temsilciler İstişare Toplantısına Davet"

Genel Merkez, yapılacak "7. Temsilciler İstişare Toplantısı"na tüm temsilcilerini davet etti.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Duisburg Kitap Fuarında...

Geniş halk kitlelerine ulaşmak ve yaptığı faaliyetleri birinci elden tanıtmak için Avrupa Yetim-Der Duisburg Kitap Fuarında olacak...

Devamını oku...
Köln'de Tanıtım Standı Açıldı

Avrupa Yetim-Der Köln gönüllü temsilcisi tarafından Köln'de düzenlenen bir etkinlikte tanıtım standı açılarak kurum hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Devamını oku...
6. İstişare Toplantısı Wiesbaden'de Gerçekleştirildi

Avrupa Yetim-Der, 6. İstişare Toplantısı'nı gerçekleştirmek için Almanya'daki gönüllü temsilcileriyle Wiesbaden şehrinde bir araya gelerek, yapılan ve yapılması planlanan hizmetlerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

Devamını oku...
Sivas'ta Gıda Yardımı

Avrupa Yetim-Der, Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bulunan mağdurlara Gıda yardımında bulundu.

Devamını oku...