Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Van'da Yardımlarına Devam Ediyor

24-04-2012, 11:41

Van'daki yardımlarına ara vermeden devam eden Yetim-Der.eu yardım ekibinin yardımları basına şöyle yansıdı:

Merkezi Avrupa'da bulunan Yetim-Der.eu, bugün Van merkezde yaptığı yardımlarla depremzedelerin yüzünü güldürdü.

Almanya'da 2011 yılında kurulan Pro Waisen e.V. (International Help Organization Pro Orphans) Yetim-Der, Van Rahmeteli Gıda Derneği aracılığıyla, kimsesiz, öksüz ve muhtaç vatandaşların yüzünü güldürdü.

Depremzedeler, Gelen Yardımların Yerine Ulaşmamasından Rahatsız

Yaptıkları yardımlar sırasında muhtaç vatandaşların kendilerini büyük bir sevinçle karşılaştıklarını ifade eden Yetim-Der.eu yetkilileri, "Halkın büyük çoğunluğu, depremden sonra yetkililerin kendilerini unuttuğunu söylüyor" dediklerini aktardı.

"Allah, Rahmeteli Gıda Bankası Yetkililerinden Razı Olsun"

Kendilerinin buraya gelmesine vesile olan Rahmeteli Gıda Bankası yetkililerine teşekkür eden Yetim-Der.eu yetkilileri, "Onların vesilesiyle burada dağıttığımız yardımların ne kadar yerinde olduğunu gördük." dedi.

"Sizin de Bağrı Yanık ve Yardımlarınızı Bekleyen Bir Kardeş Aileniz Olsun"

1 Nisan 2011'den beri 'Kardeş Aile Edinme Projesi' başlattıklarını ifade eden Yetim-Der.eu yetkilileri, bu projeyle muhtaç aileleri ile yardımsever aileleri buluşturmak ve aralarında bir köprü vazifesi kurmak istediklerini dile getirdiler.

"Her kim şefkat ve merhametle bir yetimin başını okşarsa, ellerinin değdiği kıllar sayısınca sevap yazılır" hadisini hatırlatan Yetim-Der.eu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş ise, herkesi bu hadisin muhatabı olmaya davet etti. Yardıma muhtaç ailelere el uzatmanın öneminden bahseden Ateş, hiç kimsenin buna sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. (Fırat Arslan-İLKHA)