Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Afrika'da Su Kuyusu Açtı

18-07-2015, 04:30

Ramazan ayı boyunca binlerce yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibine ulaşarak çeşitli yardımlarda bulunan Avrupa Yetim-Der, Afrika'da daha önce açtığı su kuyularına bir yenisini ekledi.

Dünyanın birçok yerinde yaptığı yardım faaliyetlerine devam eden Avrupa Yetim-Der, hayırlı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Afrika’nın çeşitli bölgelerinde suyun olmadığı yerlere su kuyusu açan Avrupa Yetim-Der Uganda’nın başkenti Kampala’ya 450 kilometre uzaklıkta bulunan 3 bin nüfuslu Kiwanyi köyüne su kuyusu açtı.

Hollanda’dan İbrahim Er ve eşi Esma Çakmak adına Avrupa Yetim-Der aracılığıyla Kiwanyi köyündeki Mescidi Takva'nın önünde açılan su kuyusu yerel halk için ciddi sıkıntılar doğuran susuzluk sorununu gidermiş durumda.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Afrika, Balkanlar, Filistin ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yürüttükleri hayır faaliyetlerinin yapılmasına vesile olan hayırseverlere teşekkürde bulunarak, Ramazan ayı boyunca binlerce aileye ulaşarak yardımda bulunduklarını belirtti.