Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Muş'ta Yetimleri Giydirdi

01-10-2015, 07:22

Avrupa ve Türkiye'de yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim-Der, Muş Selam-Der aracılığıyla 50 yetim ve muhtaç çocuğu giydirdi.

Almanya’nın Wiesbaden şehrinden Muş’a gelen Avrupa Yetim-Der, Selam-Der aracılığıyla Muş’ta 50 yetim ve muhtaç çocuğa giysi yardımında bulundu.

Yardım faaliyetlerine dünyanın çeşitli yerlerinde devam ettiklerini, bu vesileyle Muş’ta da yetim çocukları sevindirmek amacıyla bulunduklarını ifade eden Avrupa Yetim-Der Gönüllü Temsilcisi Serdar Şişman, “Avrupa Yetim-Der olarak Almanya’nın Wiesboden şehrinden Muş’a, yetim çocukları giydirmeye geldik. İnşallah önümüzdeki senelerde de bu muhtaç aileleri giydirmeye, sevindirmeye ve yardım etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yardımlarından dolayı Avrupa Yetim-Der yetkilileri ile mağaza sahibi Sinan Özene teşekkür eden Selam-Der Muhtaçlarla Dayanışma Yardım Komisyonu Başkanı Bülent Baklaya ise “Avrupa Yetim-Der Muş’taki yetimleri sevindirdi. Allah kendilerinden razı olsun. Biz de 2009 yılından beri Muş’ta fakir ve muhtaçlara yönelik yardımlarımıza devam etmekteyiz. Buradaki çocuklarımız yetim ve muhtaç olan çocuklarımızdır. İstedik ki bu çocuklarımızı en güzel ve en kaliteli elbiselerle giydirelim. Toplumun bu yetim ve muhtaç çocuklara yönelik hassasiyet göstermesi lazım. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu yetimler bizim yetimlerimizdir. Gönül isterdi ki hiçbir fakir ve muhtaç çocuk kalmasın. Bu anlamda biz de kendi imkanlarımızla bu yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle ideal mağazası sahibi Sinan Bey’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.