Online Bağış

Filipinler'de Su Kuyusu Yardımı

28-01-2016, 12:09

Filipinler'de Mindanao bölgesinde içme suyu sıkıntısını gidermek için Avrupa'da yaşayan Gaziantepli hayırseverlerin desteğiyle su kuyusu açtı.

Filipinler’de Moro Müslümanların yoğunlukta olduğu Mindanao bölgesindeki bir okulun bahçesine su kuyusu açtıran Avrupa Yetim-Der, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan yetim ve mağdurlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Avrupa Yetim-Der, başta Türkiye olmak üzere Afrika ülkeleri, Balkan, Asya ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Avrupa’ya sığınmış mültecilere yönelik yaptığı yardım çalışmalarına da hız vermiş durumda.

İhtiyaç üzerine Filipinler’de su kuyusu açma kararı aldıklarını belirten Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, açılan su kuyusunun Gaziantepli hayırseverlerin yardımlarıyla faaliyete geçirildiğini söyledi.

Moro Müslümanları’nın yaşadığı Filipinlere ait Mindanao adasındaki Zamboanga’daki bir okulda içmek için ve abdest almak için öğrencilerin su bulamadıkları bilgisi üzerine buraya su kuyusu açma kararı aldıklarını belirtti. 

Filipinler’de su kuyusu açtırmaları için destekte bulunan hayırseverlere teşekkürde bulunan Ateş, hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der’e yapacakları bağışlarla yetim ve mağdurlara daha çok hizmet sunma fırsatı bulabileceklerini sözlerine ekledi.