Online Bağış

Filipinler'de Evsizlere Yardım

04-02-2016, 04:06

Büyük sel felaketinin ardından evsiz kalan yetim ve kimsesizlere hazır yemek ve gıda yardımı ulaştırıldı.

Filipinlerin güney adası olan Mindanao Cagayan de Oro şehrinde Avrupa Yetim-Der’in başlattığı Evsiz Kalan Yetimlere ve Kimsesizlere Yemek Projesi hayata geçirildi. Avrupa Yetim-Der’in ilk etapta yüzlerce kişiye ulaştırdığı hazır yemek ve gıda ihtiyacı, ilerleyen dönemlerde Filipinlilere ulaştırılmaya devam edecek.

Pasifik Okyanusu'nun batısındaki coğrafyada konumlanan Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler’e yönelik başlatılan Gıda ve Hazır Yemek projesiyle ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, hayırseverlerin yaptıkları ve yapacakları bağışlar neticesinde Filipinler’e yönelik yardımların devam edeceğini belirtti.

Bir kişilik yemek ihtiyacı için 2 euro meblağ belirlendiği bilgisini paylaşan Ateş, “Daha önce Filipinler’e yönelik su kuyusu açma, Kurban dağıtım ve çeşitli yardımlarımız olmuştu. Filipinler’den aldığımız bilgiler neticesinde evsiz kalan binlerce yetim ve kimsesizin açlıkla boğuştuğunu öğrendik. Bizler de Avrupa Yetim-Der olarak bu yetim ve kimsesizlere yemek ve gıda ulaştırmak için yeni bir kampanya başlatma ihtiyacı duyduk. Hayırseverler 2 euro karşılığında bir kişinin günlük yemek ihtiyacını karşılayabileceklerdir.” şeklinde konuştu.