Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Ramazan'a hazır

11-07-2018, 10:54

Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayında Türkiye, Filistin, Afrika, Aysa ülkeleri ve Avrupa‘da yapacağı yardım çalışmalarının ön hazırlıklarını tamamlayarak uygulayacakları projeleri açıkladı.

Ramazan ayı öncesinde Avrupa’nın farklı bölgelerinde kalan mülteci ve yetim çocuklar ile Afrika ülkelerinin bir kısmına insani yardım bağlamında çeşitli yardımlar ulaştıran uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayının ilk günlerinden itibaren gıda yardımı ve iftar yemeği projelerinin hayata geçirileceğini açıkladı.

Yapacakları yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, gıda yardımı, iftar yemekleri ve bayram öncesi yetim giyindirme projeleri başta olmak üzere birçok yardım faaliyetini Ramazan ayı içerisinde icra edeceklerini söyledi.

Arakanlı yetim ve mülteciler Ramazan'da yalnız olmayacak

"Ramazan paylaşmaktır Ramazan yaşamaktır" sloganıyla mağdur ve yetimlerin iftar ve sahur sofralarına katkıda bulunacaklarını belirten Ateş, 2018 yılında, gıda yardımları ve iftar yemeklerinde önceliği Arakanlı yetimlerin kaldığı Bangladeş’teki kamplara vereceklerini, özellikle muson yağmurlarının başlamasıyla ciddi sorunlarla karşı karşıya olan Arakanlılara yardımcı olacaklarını söyledi.

Hayırseverlere çağrı

Kuruluşundan bu yana Avrupa Yetim-Der’e güvende hiçbir kuşku yaşamayan ve yapılan hayırların eksizsiz şekilde yerine ulaştırıldığına şahit olan hayırseverlerin bundan mutluluk duyarak güvenlerini tazelediklerini söyleyen Ateş, hayırseverlere Ramazan ayında yetimleri yalnız bırakmamaları çağrısında bulundu.

Ramazan ayında dünyanın farklı ülkelerinde gözleri umutla bekleyen yetimlerin iftar ve sahur sofralarına gelecek sıcak aşı heyecanla beklediklerini ifade eden Ateş, bunun da ancak hayırseverlerin bağışlayacakları zekat, fitre ve sadakaların bu yetimlere ulaştırılmasıyla olabileceğini belirtti.

"Ramazan paylaşmaktır Ramazan yaşamaktır"

2018 yılı Ramazan ayı için "Ramazan Paylaşmaktır Ramazan Yaşamaktır" sloganıyla yardım çalışmalarını yürütmeye karar verdiklerini vurgulayan Ateş, Ramazan ayının tüm insanlığa ve İslam alemine hayır ve bereket getirmesi dileğinde bulundu.

Ateş, gerek bölge temsilcileri, gerek internet sayfası gerekse resmi sosyal medya hesapları üzerinden Avrupa Yetim-Der’e ulaşarak bağışların yapılabileceğini vurguladı.

Avrupa Yetim-Der’in kurulduğu günden bu yana Bayram öncesi yetim çocukları mağazalara götürerek kendi istek ve beğenilerine göre istedikleri elbiseleri alarak Bayramı mutlu ve huzurlu geçirebilmeleri için imkanları seferber ettiği belirtilen açıklamada hayırseverlerden destek istendi.

Son olarak yardımseverlere seslenen Ateş, "Ramazan ayı paylaşma ayıdır. Sadaka, zekât ve fitrelerini vermek isteyenler Avrupa Yetim-Der'e bağışlayabilir. Bu yıl fitre bedeli 10 Euro, Ramazan kumanyası paketi 30 Euro, bir kişiye verilecek iftar yemeği bedeli 3 Euro'dur. Ayrıca Yetim giyindirmek isteyen hayırseverler de 35 Euro bağışta bulunarak bunu gerçekleştirebilirler." dedi.

Ateş, yardım etmek isteyen hayırseverlerin kendilerine şu iletişim bilgilerinden ulaşabileceğini belirtti: Tel: 0049 15773975818, www.avrupayetimder.com, info@avrupayetimder.com