Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Ramazan yardımlarına başladı

20-05-2018, 11:06

Avrupa Yetim-Der, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yardım çalışmalarını hızlandırdı.

Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayı dolayısıyla birçok yerde yardım dağıtacak.

2012 yılından bu yana başta Almanya olmak üzere temsilcileri vasıtasıyla birçok Avrupa ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim-Der, bu yılda yardım faaliyetlerine başladı.

Bu kapsamda İstanbul Başakşehir ve Bağcılar ilçelerinde onlarca mağdur aileye gıda yardımı yapan kurum yardımlarına Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde devam edeceklerini bildirdi.

Yaptıkları yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim-Der Türkiye Koordinatörü Mehmet Nurullah Günaydın, her yıl olduğu gibi bu yılda birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de mağdurlara umut olacaklarını söyledi.

Günaydın “Her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da Türkiye’deki çalışmalarımıza başladık. Gerek Afrika ve Asya ülkelerinde gerekse Balkanlar ve Türkiye olmak üzere yardımlarımıza başlamış bulunmaktayız. Avrupa Yetim-Der olarak gerek iftar programı, gıda paketi, yetim giydirme projesi olmak üzere başlangıcı İstanbul’da yaptık. Bu yardımlar sadece İstanbul ile sınırlı olmayıp Ramazan ayı içerisinde Denizli, Aksaray, Adana, Aydın, Nizip, Konya, Viranşehir gibi yerlerde de inşallah yardımlarımız devam edecek. Bu konuda hayırseverlerden destek bekliyoruz.” dedi.