Online Bağış

Kamboçyalı mağdurlar Ramazan ayında Avrupa Yetim-Der ile sevindi

08-06-2018, 11:08

Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayı dolayısıyla Asya ülkesi Kamboçya’da, yetimler başta olmak üzere yüzlerce mağdur aileye ulaşarak gıda kolileri ve insani yardım paketi dağıttı.

Ramazan ayı öncesinde temel yaşam malzemelerinden oluşan gıda kolilerini yetimler ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başlayan uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Kamboçya’da yüzlerce Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Kamboçya'da da yardım faaliyetlerinin devam edeceğini açıkladı.

Ateş, dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, Asya ülkelerine yönelik yardım faaliyetlerini de sürdürebilmeleri için imkân sahibi hayırseverlerin desteklerini beklediklerini belirterek, katkısı olacaklara şimdiden teşekkür etti.

Ramazan ayı boyunca Türkiye başta olmak üzere birçok ülke de yardım faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Ateş, Yetim ve mağdur ailelere ulaştırılan gıda paketlerinin maddi karşılığını üstlenen hayırseverlerin işledikleri manevi hasenat ve güzelliklerin Allah indinde karşılık bulacağını belirterek, kurum olarak imkanları çerçevesinde daha çok yetime ulaşmaya devam edeceklerini belirtti

Ramazan ayı boyunca, Afrika, Asya, Filistin, Yemen, Balkanlar, Arakanlılar ve Türkiye’de yapılan yardım çalışmalarında ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi ulaştıran ve rahmet sofraları kuran Avrupa Yetim-Der, bu yardımlarını sürdürüyor.

Bayram öncesi Türkiye, Arakanlı mülteciler ve Afrikalı mağdurlar için ayakkabı ve yetim giyindirme projelerini uygulamaya geçirecek olan kurum, hayırseverlerin bağışlayacağı zekat, fitre ve sadaka gibi hayırlar ile daha çok yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.