Online Bağış

Kurban 2018 Kampanyası

18-07-2018, 16:22

Avrupa Yetim-Der Kurban 2018 projelerini kamuoyu ile paylaşarak 2018 Kurban Kampanyası'nı başlattı.

Avrupa Yetim-Der 2018 yılı Kurban çalışmalarını Dünya genelinde başlattı. Afrika’dan Asya’ya, Filistin’den Yemen’e, Arakan’dan Balkanlara, yetim ve ihtiyaç sahipleri unutulmayacak. 

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yüzbinlerce Yetim ve ihtiyaç sahibine Kurban eti ulaştırma başarısını gösteren Avrupa Yetim-Der, 2018 yılı hedefinde daha çok Yetime bayramlık elbise giydirme ve ihtiyaç sahibine Kurban eti ulaştırma amacıyla Kurban kampanyasını başlatırken, Dünya’nın çeşitli bölgelerine yardım ekipleri gönderiyor. 

Kurban kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş,  kurumsal bazda yürüttükleri Kurban Kampanyasını, tabiî afetlerin, çeşitli nedenlerle açlık ve yoksulluğun devam ettiği dünyanın pek çok bölgesindeki, Yetim, Öksüz, ihtiyaç sahibi, mağdur ve mazlumlarla dayanışma için gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Kurban hisseleri iyilik kervanına 

Kurban’ın toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutarak, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunduğu hatırlatmasını yapan Ateş,  “Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için her yıl olduğu gibi bu Kurban da yola çıkıyoruz.  Siz de kurban hisselerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz.” açıklamasında bulundu.  

Farklı kıtalardaki en ücra yerlerde yaşayan Yetimlere ulaşma hedefi 

Avrupa Yetim-Der aracılığı ile kesilen Kurban etlerinden; farklı kıtalarda ki,  en ücra yerleşim yerlerine kadar ulaşarak mağdur ve mazlumlar, yetimler, mülteciler ve talebelerin istifade ettiği bilgisini paylaşan Ateş, Kurban kampanyasında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşılmayı hedeflediklerini söyledi. 

Afrika ülkeleri, Filistin, Yemen, Türkiye, Balkanlar ve Arakanlı mülteciler unutulmadı 

Kampanyada fakirlik oranının yüksek olduğu ülkelere ağırlık verdiklerini ifade eden Ateş,  “Kıtlık, açlık ve savaş mağduriyetini yaşayan kimselerin olduğu ülke ve bölgelere öncelik tanıyoruz. 

Kurban Kampanyamız başta Türkiye, Afrika ülkeleri, Filistin, Yemen, Balkanlar ve Arakanlı mültecilerin yaşadığı kamplarda yürütülüyor. 

Her Kurban Kampanyası’nda bazı ülke veya bölgelere, durumlarına göre Kurban miktarı tayin edilirken, tabii afetler, çatışma veya savaşlardan etkilenen bölgelere öncelik veriliyor.” dedi. 

Kurban dağıtım miktarında Mağduriyet ve Aciliyet belirli olacak 

Avrupa Yetim-Der’in Kurban kesilecek yer olarak ülkelerin büyüklüğünü değil, mağduriyet ve aciliyet gibi durumları göz önünde bulundurduğu bilgisini paylaştı. 

Kurban 2018 döneminde Afrika, Türkiye ve Arakanlı mültecilerin kaldığı kamplara gönüllü temsilcilerin bizzat giderek Kurban yardımlarını yerinde inceleyip organize edeceklerini söyleyen Ateş, her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı öncesinde Yetim giyindirme projesini gerçekleştireceklerin bunun ne oranda olacağı bilgisinin ise Hayırseverlerin yardımları neticesinde belirleneceğini açıkladı.  

Her zaman olduğu gibi Kurban döneminde de yetimleri unutmamak gerektiğinin bilincinde olduklarını vurgulayan Ateş, “Kurban paylaşmaktır, Kurban hatırlamak ve hatırlatmaktır” diyerek sözlerini sonlandırdı.