Online Bağış

Afrika'nın Yetimlerine Avrupa Yetim-Der Ulaştı

12-08-2013, 08:28

Yetim ve ihtiyaç sahibi fakirler yararına faaliyet sürdürmeyi esas edinen Avrupa Yetim-Der sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda imkanları çerçevesinde uluslararası alanda da yetimlere yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Açlık nedeniyle çocuk ölümlerinin yoğun olarak yaşandığı Kenya-Somali sınırında bulunan dünyanın en büyük mülteci kampı Dadaab'ta yaşayan yetimlere Avrupa Yetim-Der tekrar ulaşmayı başardı.

Yetim ve ihtiyaç sahibi fakirler yararına faaliyet sürdürmeyi esas edinen Avrupa Yetim-Der sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda imkânları çerçevesinde uluslararası alanda da yetimlere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Dernek, Dadaab da 50 yetim aileye ulaşmayı başardı.

Dünyanın en büyük mülteci kampı olarak bilinen Afrika kıtasının Kenya ve Somali ülkeleri sınırında yer alan Dadaab kampında hayata tutunmaya çalışan yetimlere uzanan el yine Avrupa Yetim-Der oldu.

2 yıl önce kurulmuş olmasına rağmen Türkiye'de ve Dünya da başta yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi birçok ailenin yardımına koşan Avrupa Yetim-Der, kuruluşundan bu yana Dadaab kampına 3. defadır yardım ulaştırıyor.

Avrupa Yetim-Der yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yetim ve mağdurlara yönelik yardımların Ramazan ayı ile sınırlı tutulmayacağı, yılın belirli dönemlerinde ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımların yapılacağı belirtildi.