Online Bağış

6. İstişare Toplantısı Wiesbaden'de Gerçekleştirildi

04-11-2014, 03:53

Avrupa Yetim-Der, 6. İstişare Toplantısı'nı gerçekleştirmek için Almanya'daki gönüllü temsilcileriyle Wiesbaden şehrinde bir araya gelerek, yapılan ve yapılması planlanan hizmetlerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

Başta Türkiye olmak üzere muhtaç durumdaki Dünya’nın dört bir yanında bulunan fakir ve yetimlere yönelik yardım faaliyetlerine devam eden Avrupa Yetim-Der, hizmet verimliliğinin arttırılması amacıyla, Almanya’nın Wiesbaden şehrinde temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı’da ana gündem 2014 yılı içerisinde yapılan ve önümüzdeki dönemlerde yapılması düşünülen faaliyetler üzerine istişarelerde bulunuldu. Gönüllü temsilciliklerin yaptıkları çalışmalar sırasında, karşılaştıkları durumların da konuşulduğu toplantıda, yıl boyunca yapılan hizmetler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

“Önceliği aciliyete göre belirliyoruz”

Açılışı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, Genel Başkan Murat Korkut’un selamlama ve gündem maddeleri üzerine yaptığı konuşma ile devam etti. Korkut, yaptıkları yardımlarda, aciliyet durumunu göz önünde bulundurarak öncelik sıralamasının oluşturulduğunu belirterek, kurumun imkanları çerçevesinde ulaşabildikleri ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam edeceklerini ifade etti.

Yenilenen yüzüyle internet sitesi hakkında bilgilendirmede bulunan Korkut, yeni internet sitelerinde, yaptıkları faaliyetlerin detaylı olarak incelenebilir olduğunu ve online bağış sistemine, Türkçe dil seçeneğinin de eklendiğini açıkladı.

2014 yılı faaliyetleri değerlendirildi

Toplantıda, kurumun çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, 2014 yılı içerisinde yaptıkları faaliyetler başta olmak üzere, Ramazan dönemi yardımları, Kurban yardımları, Afrika ülkeleri, Türkiye, Bosna Hersek gibi yerlerde yapılan yardımlarla ilgili temsilcilere geniş bilgilendirmede bulundu.

Sosyal Medya Uyarısı

Avrupa Yetim-Der adına Sosyal Medyada zaman zaman sahte hesapların olabileceği uyarısında bulunan Ateş, sosyal medyayla ilgili açıklamalarda bulundu. Ateş, kurumun internet sitesinde yayınlanan/yayınlanacak olan sosyal medya hesapları haricinde, resmi sosyal medya hesaplarının olmadığının altını çizerek, üye ve gönüllülerin bu konuda hassas olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Gönüllü Temsilcilerin bilfiil yaptıkları yardımlar esnasında karşılaştıkları durumları anlattıkları toplantıda, bütün temsilcilere söz hakkı verilerek, yapılan ve yapılacak hizmetler için görüş ve düşünceler üzerine değerlendirmeler yapıldı.