Online Bağış

8. İstişare Toplantısı Yapıldı

03-06-2015, 06:02

Avrupa Yetim-Der, üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek düzenlediği 8'inci İstişare toplantısında Ramazan ayı hazırlıklarını ve son aylarda yapılan yardım faaliyeti çalışmalarını değerlendirdi.

Avrupa Yetim-Der, Almanya’nın Wiesbaden şehrinde üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek 8’inci İstişare toplantısını gerçekleştirdi. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Ramazan ayı hazırlıklarının da tamamlanması konusunun da görüşüldüğü İstişare toplantısında Avrupa Yetim-Der olarak, Yetim Aile, Kardeş Aile, Öğrenci Bursu, Gıda Paketi Yardımı, Yetim Giyindirme gibi kampanyalarının hangi aşamada olduğu ve nasıl sonuçlar elde edildiği ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Nepal’de yaşanan deprem sonrası zor durumda kalan Nepalli yetim ve depremzedeler ile bombardıman altında aileleri katledilen Yemenli yetimlere yönelik başlatılan yardım kampanyalarının da değerlendirilerek gözden geçirildiği istişare toplantısında bir konuşma yapan Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut, gündem konularını içeren bir giriş konuşması yaptı.

Korkut’un konuşması sonrası kampanyalar hakkında Başkan yardımcısı Hüseyin Ateş tarafından bir sunum yapıldı.

Avrupa Yetim-Der Yetimlere Sahip Çıkacak

Türkiye başta olmak üzere Balkanlar ve Dünya’nın birçok farklı bölgesinde yardım faaliyetlerinde bulunduklarını belirten Ateş, Ramazan ayı için birçok farklı merkezde yardım faaliyetlerini sürdüreceklerini ve imkânları çerçevesinde Yetimlere sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Avrupa Âlimler Birliği üyelerinden Yasin Bor Hocanın da katıldığı toplantıda kısa bir konuşma yapan Yasin Bor hoca, Yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle Ramazan ayı ibadetlerinin yanı sıra Zekât ve Fitre konularıyla ilgili ayrıntılı sunumda bulundu.

İstişare toplantısında, Araştırmacı Eğitimci Münir Kılıçaslan sosyal dayanışma ve davranışlar konularını içeren bir bilgilendirme sunumu yaptı.