Online Bağış

Avrupa Yetim-Der 2016 İçin Kolları Sıvadı

20-12-2015, 06:36

Avrupa Yetim-Der, Wiesbaden şehrinde üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek 2015 yılının son istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok yerinde yetim, öksüz, mağdur, fakir ve muhtaçlara yaptığı yardım faaliyetlerine devam eden Avrupa Yetim-Der, 10. istişare toplantısı için Almanya'nın Wiesbaden şehrinde üye ve gönüllüleri ile bir araya gelerek 2015 yılı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 2016 yılı hazırlıklarının yanı sıra, son aylarda yapılan yardım çalışmaları konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda ilk olarak söz alan Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut, gündem konuları hakkında  açılış konuşması yaptı.

Korkut'un ardından derneğin Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Ateş, kampanyalar hakkında bir sunum yaptı.

Türkiye Temsilcisi de Toplantıya iştirak etti

Bu arada Avrupa Yetim-Der'in Türkiye'deki gönüllü temsilcisi Nurullah Günaydın da toplantıya katılarak, Türkiye'de yapılan faaliyetler hakkında geniş bilgiler paylaştı. Mağdur, yetim ve ihtiyaç sahibi insan sayısının çok fazla  olduğunu belirten Günaydın, Avrupa'da yaşayan Müslümanlara Türkiye'deki yetim ve muhtaçlara sahip çıkması çağrısı yaptı.

Toplantı yapılan kapanış duası ile son buldu.