Online Bağış

Ramazan Kumanyaları ve Yetim Giyindirme Yardımları Batman'da

20-06-2016, 01:53

Avrupa Yetim-Der Ramazan ayı dolayısı ile Batman’daki muhtaç ve yoksul ailelere gıda yardımında bulundu. Ayrıca Batman'da Yetim Giyindirme projesi kapsamında da yetim ve muhtaç çocuklar için bayramlık elbiseler alındı.

Avrupa Yetim-Der Batman'da 150 yetimi sevindirdi

Avrupa Yetim-Der, 'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında Batman’da Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi Batman Umut Der Gıda Bankası aracılığıyla 150 yetim çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunarak, bayram öncesi yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Ramazan ayı yardım kampanyası çerçevesinde Batman’da 150 yetimi giydirdiklerini söyledi.

Dün de Muş’ta 90 yetimi giydirdiklerini belirten Ateş, “Batman’da bu yetim çocuklarımızı giydirdikten sonra ramazan kumanya paketlerini dağıtacağız. Ramazan ayında ve bayrama yakın dönemde giydirdiklerimiz bu yetim çocukların yüzlerindeki sevinçli ifadeyi görünce ne kadar mutlu ve hayırlı bir iş yaptığımızın farkındayız. Avrupa’daki hayırseverlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Dünya genelinde yaklaşık 400 milyon yetim olduğuna dikkat çeken Ateş, yetimlere yardım konusunda hayırseverlere çağrıda bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu giydirdiğimiz 150 yetim, 400 milyon yetimin yanında hiçbir şeydir. Ne kadar yardım ve bağış gelirse bu sayı artar. Giydirdiklerimiz yetimlerin güzlerindeki güzel ifadeyi yerinde görmeleri için hayırseverlerin gelip kendilerinin görmelerini istiyoruz. Çünkü bir yetim çocukla konuştuğumda diyordu ki, ‘İki gece her yatağa girdiğimde ağladım. Çünkü bayram geliyor, benim arkadaşlarımın bayramlığı var, benim bayramlığım yok’ dedi. Bizler bunu duyunca ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı daha iyi anladık.”

Kendilerine giysi ve ayakkabı yardımı yapılan yetim çocuklar sevinçlerini dile getirerek, bayramlıklarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Ramazan programları çerçevesinde Türkiye'de bulunan genel başkan yardımcımız Hüseyin Ateş'in bizzat katılımıyla gerçekleşen yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Ramazan Yardım Programı, Çarşamba günü Rehbere TV'de canlı yayınlanacak olan Umut Kapısı programında Hüseyin Ateş tarafından detaylı bir şekilde paylaşılacaktır.