Online Bağış

"Savaş değil, kolera gibi hastalıklar Yemen'de en çok ölüm sebebi"

19-12-2019, 15:07

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi (ICRC) Orta Doğu'daki Sözcüsü Sara Zukari: "Yemen'de her gün birçok insan çatışma ve savaş yüzünden değil kolera gibi hastalıklardan dolayı ölüyor" dedi.

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi'nin (ICRC) Orta Doğu'daki Sözcüsü Sara Zukari: ‘Yemen’in 30,5 milyon nüfusunun 24 milyonundan fazlasının hayatta kalmak için insani yardıma ihtiyacı vardır. Savaş ve çatışmalar, Yemen halkının yaşamının tüm yönlerini ve günlük yaşamlarını sürdürmek için gereken ilaçlara, hastanelere, yakıt ve yiyeceklere ulaşmasını etkiledi.

Halihazırda, Yemen'deki hastanelerin sadece % 51'i faal durumda ve savaşta 165'ten fazla hastane ve sağlık merkezi yok edildi. Pek çok doktor, hemşire ve diğer yardım görevlileri bile hedef alındı ve bu doktorlardan bazıları da ücretsiz olarak yaralıları tedavi etmektedir. Şu anda Yemen’de en büyük insani krizi yaşıyoruz.

Yemen'de her gün birçok insan çatışma ve savaş yüzünden değil kolera gibi hastalıklardan dolayı ölüyor. Uluslararası Kızıl Haç Komitesi (ICRC) ve diğer birkaç kuruluş, kolera salgınını önlemek için adımlar atmış olsa da hastalık fazlasıyla yayılmış durumda ve difteri, kızamık, vb. hastalıklardan dolayı da birçok masum Yemenli hayatını kaybediyor.’ açıklamasında bulundu.

AVRUPA YETİM-DER YEMEN SAĞLIK PROJESİ

Avrupa Yetim-Der, savaşın ilk günlerinden bu yana mağdur Yemen halkının yaralarına bir nebze de olsa merhem olmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine hem gıda hem de sağlık yardımları yapıyor.

Yemen’de “Acil Sağlık Taraması ve İlaç Temini” projesi kapsamında salgın hastalıklara karşı sağlık projesi başlatan Avrupa Yetim-Der, Zamar şehrinde başta kolera, ishal ve solunum yolu hastalıkları gibi şikayetleri olan 1.000 kişinin sağlık taramasından geçirilip ilaçlarının temin edilmesini hedefliyor.

Yemen’de 1 kişi için gerçekleştirilen “Sağlık Taraması ve İlaç Temini”nin maliyeti yaklaşık 10 Euro’yu buluyor.

Savaş ve ölümcül hastalıkların pençesinde kıvranan Yemen halkı için başlatılan "sağlık taraması ve ilaç yardımı", ancak hayırseverlerin desteği ile mümkündür. Daha çok kişiye ulaşmak için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz:

Online Bağış içinhttps://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Yemen Sağlık taraması:
- 10 € (Bir kişi için)
- 100 € (10 kişi için)

- 500 € (50 kişi için)
- 1000 € (100 kişi için)

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder