Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Aracılığı İle Uganda'da Su Kuyusu Açıldı

24-08-2015, 05:21

Susuzluk ve kuraklığın etkili olduğu Afrika'da su kuyuları açmaya devam eden Avrupa Yetim-Der, bir su kuyusunu daha, Almanya'nın Wiesbaden şehrindeki Vahdet Camii müdavimi hayırseverlerin katkılarıyla, Uganda'da hizmete açtı.

Avrupa Yetim-Der, Dünya genelinde yürüttüğü hayır faaliyetlerine devam ediyor. Afrika’nın çeşitli bölgelerinde su kuyusu açan Avrupa Yetim-Der, Uganda’da bir su kuyusunu daha hizmete sundu.

Susuzluk ve kuraklığın etkili olduğu bölgelerde su kuyularını açmaya devam eden Avrupa Yetim-Derr,  Afrika kıtası ülkelerinden Uganda’nın Mature şehrine bağlı Girgiri köyünün Tevfik Mescidi önünde bir su kuyusunu daha hizmete açtı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Uganda’da açtıkları su kuyusunun bin 200 nüfuslu Girgiri köylülerinin su ihtiyacını karşılayacak kapasitede olduğunu söyledi.

Almanya’nın Wiesbaden şehrinde faaliyet sürdüren Vahdet Camii müdavimi hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der aracılığıyla açtırdıkları kuyuya, ‘Vahdet Camii Su Kuyusu’ isminin verildiğini söyleyen Ateş, Avrupa Yetim-Der Wiesbaden Gönüllü Temsilcisi Serdar Şişman’ın Kurban döneminde Afrika’ya gidecek olan Avrupa Yetim-Der heyetiyle birlikte Uganda’ya giderek, açılan su kuyusunu yerinde inceleyeceğini belirtti.

Kuyu açma bedelinin genellikle 3 bin 500 Euro’ya tekabül ettiğini belirten Ateş, projeye katkı sunmak isteyenlerin www.avrupayetimder.com sitesindeki iletişim bilgileri aracılığıyla kendilerine ulaşabileceklerini veya bulundukları ülkedeki Avrupa Yetim Der temsilcileri aracılığıyla da bağış yapabileceklerini söyledi.

Gerek Su Kuyusu gerekse diğer kampanyalar ile ilgili daha geniş bilgi edinmek isteyenlerin 0049 157 739 758 18 nolu telefon üzerinden de kendileriyle irtibata geçebileceklerini ifade eden Ateş, Avrupa Yetim-Der’in projelerine destek veren hayırseverlere teşekkürde bulundu. Ateş son olarak, Kurban Bayramı döneminde Afrika’ya, kurumları adına bir heyetin gideceğini ve orada yapılan yardımları bizzat inceleyerek yeni yardım faaliyetlerinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.