Online Bağış

Afrika'da Yasin Börü Adına Su Kuyusu Açtırılıyor

23-10-2015, 08:09

Almanya'da yaşayan duyarlı Müslümanlar Yasin Börü ve arkadaşları adına Afrika'da su kuyusu açma projesini başlattı. Proje Avrupa Yetim-Der aracılığıyla faaliyete geçirilecek.

Afrika’da yaşanan su sıkıntısında bir nebze de olsa çözüm üretmek adına su kuyuları açan Avrupa Yetim-Der, Almanya’nın Geislingen şehrinden gelen talep üzerine Yasin Börü ve arkadaşları adına Afrika’da bir su kuyusu daha açacak.

Kurban eti dağıtırken 6-7 Ekim olaylarında vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını unutmayan Geislingen’li Müslümanlar açacakları su kuyusuna “Yasin Börü ve Arkadaşları” ismini verecek.

Açılacak olan su kuyusuna katkıda bulunmak ve ortak olmak isteyenlerin kendileriyle irtibata geçebileceklerini belirten Avrupa Yetim-Der Geislingen gönüllü temsilcisi Nizamettin Aygan, hayırseverlerin su kuyusu için yaptıkları ve yapacakları bağışlarla Afrika’da su kuyusunu tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der Almanya resmi temsilciliğine 0049 157 739 75 818 nolu telefon numarasından ulaşabilecekleri gibi IBAN: DE 50 6001 0070 0786 9127 08 BIC: PBNKDEFF nolu banka hesabına da “Yasin Börü ve Arkadaşları Su Kuyusu” için bağış yapabilecekleri belirtildi.