Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'in Yardımları Batman'da

21-06-2016, 02:05

Avrupa Yetim-Der, Batman'da yetim ve mağdur ailelere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Ramazan 2016 programı dâhilinde Batman'daki yetim, fakir ve muhtaç ailelere yardımda bulundu. Avrupa Yetim-Der, yardımlarını Batman'da faaliyette bulunan Umut-Der Gıda Bankası aracılığı ile yetim ve muhtaç ailelere ulaştırdı.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, "Avrupa Yetim-Der olarak Ramazan 2016 programı dâhilinde Batman'da yetim ve mağdur ailelere Ramazan kumanyası verdik. Batman'da muhtaç ve mağdur aileleri gördük. Umutla bekleyen insanları gördük. Özellikle bu Ramazan ayında Avrupa'daki Müslümanlara sesleniyoruz; Avrupa'da iftar sofralarımız birçok çeşitle dolarken, buradaki mağdurların gözü kapıda bir kumanya paketindedir. Biz bunu gözümüzle gördük." diye konuştu.

Avrupa Yetim-Der olarak Avusturya'dan Türkiye'ye mağdurları yerinde görsün diye bir hayırsever getirdiklerini belirten Ateş, "Avusturya'dan gelen hayırsever günlerdir bizimle Muş'ta, Batman'da ve diğer yerlerde her türlü yardımda bulundu. Hayırsever ağabeyimiz yetim giyindirmede, Ramazan kumanyası dağıtımda ve getirdiği adaklarını dağıttı. Bu mübarek Ramazan ayında mağdurların sofraların güzelleşmesine sebep olan hayırsever Hacı Mahmut ağabeyimize ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz." dedi.

Yardımları alan aileler ise kendilerine yardımları gönderen Avrupa Yetim Der'e ve hayırseverlere teşekkür ettiler.