Online Bağış

Su Kuyusu


Arakanlılar için 2. Çadır Köyü açılışı gerçekleştirildi

Avrupa Yetim-Der tarafından Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda kalan mazlum Arakanlılar için 60 çadır ev, 2 mescit ve 3 su kuyusunun içerisinde bulunduğu 2. Çadır Köyü Projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Arakanlılar İçin Önemli Projeleri Hayata Geçirdi

​Avrupa Yetim-Der, Bangladeş'teki mülteci kamplarında kalan mazlum Arakanlılar için çadır köyü, mescit, güneş enerjili ışıldak ve dikiş atölyesi gibi önemli projeleri hayata geçirdi. UNICEF yetkilileri Avrupa Yetim-Der'e kamptaki Arakanlıların sorunları ile ilgili bilgi verdi.

Devamını oku...
Van'dan Arakanlı muhacirlere su kuyusu

Vanlı hayırseverler tarafından, Avrupa Yetim-Der'in aracılığıyla Bangladeş'te kamplarda yaşayan Arakanlılar için su kuyusu açtırıldı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Somali'de Su Kuyuları Açtı

Avrupa Yetim-Der, açlık ve kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olan Somali'de 2 bin 500 kişinin faydalanacağı 2 su kuyusu açtırdı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Açlıkla Boğuşan Somali'de

Avrupa Yetim-Der, açlığın ve kuraklığın hüküm sürdüğü Somali'de 2 bin kişilik gıda paketi yardımında bulundu.

Devamını oku...
Kasım Ayında Altı Su Kuyusu Açıldı

Avrupa Yetim-Der, Kasım ayında Sri Lanka, Arakan (Mültecileri) ve Çad'da 10 binlerce kişinin faydalanacağı 6 Su Kuyusu açtı.

Devamını oku...
Ekim Ayında 10 binlere Temiz Su Ulaştı

Avrupa Yetim-Der, Ekim ayında Arakan, Gabbiya ve Sri Lanka'da 10 binlerce kişinin faydalanacağı 4 Su Kuyusu açtı.

Devamını oku...
"Su Kuyusu Yoksa Bataklıktan Su İçiyorlar"

Orta Afrika ülkelerinden Uganda'ya yardım için giden Avrupa Yetim Der, hayırseverlerin desteğiyle 4 Su kuyusunu açtı, 3 tanesinin de temelini attı.

Devamını oku...
Çad'da Su Kuyusu Açıldı

Avrupa Yetim-Der, Dünya'nın farklı bölgelerinde sürdürdüğü hayırlı çalışmalarını Çad'da da devam ettiriyor. Su kıtlığı yaşayan Çad'a Avrupa Yetim-Der tarafından su kuyusu açtırıldı.

Devamını oku...
Filipinler'de Su Kuyusu Yardımı

Filipinler'de Mindanao bölgesinde içme suyu sıkıntısını gidermek için Avrupa'da yaşayan Gaziantepli hayırseverlerin desteğiyle su kuyusu açtı.

Devamını oku...
Afrika'da Yeni Su Kuyuları Açıldı

Avrupa Yetim-Der Afrika kıtasında yürüttüğü su kuyusu açma kampanyası dâhilinde 2 yeni kuyu daha açtı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Kamerun'da

Avrupa Yetim-Der, Dünya'da 1 milyarı aşkın insanın yoksun kaldığı temiz su sorununa olumlu katkı sağlamak için Uganda'dan sonra Kamerun'da da su kuyusu projelerini faaliyete geçirmeye başladı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Afrika'da 2 Su Kuyusu Daha Açtı

Avrupa Yetim-Der, Afrika kıtasında açtığı su kuyularına yenilerini ekleyerek yardım bekleyen insanların umudu olmaya devam ediyor.

Devamını oku...
Afrika'da Yasin Börü Adına Su Kuyusu Açtırılıyor

Almanya'da yaşayan duyarlı Müslümanlar Yasin Börü ve arkadaşları adına Afrika'da su kuyusu açma projesini başlattı. Proje Avrupa Yetim-Der aracılığıyla faaliyete geçirilecek.

Devamını oku...
Said-i Nursi Camii Afrika'da Su Kuyusu Açtı

Almanya'nın Darmstadt şehrinde faaliyet yürüten Said-i Nursi Camii, Avrupa Yetim-Der aracılığıyla Afrika'da su kuyusu açtırdı. Açılan su kuyusundan bin 400 kişinin faydalanacağı belirtildi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Aracılığı İle Uganda'da Su Kuyusu Açıldı

Susuzluk ve kuraklığın etkili olduğu Afrika'da su kuyuları açmaya devam eden Avrupa Yetim-Der, bir su kuyusunu daha, Almanya'nın Wiesbaden şehrindeki Vahdet Camii müdavimi hayırseverlerin katkılarıyla, Uganda'da hizmete açtı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Afrika'da Su Kuyusu Açtı

Ramazan ayı boyunca binlerce yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibine ulaşarak çeşitli yardımlarda bulunan Avrupa Yetim-Der, Afrika'da daha önce açtığı su kuyularına bir yenisini ekledi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Uganda'da su kuyusu açtı

Avrupa Yetim-Der, yetim ve muhtaçlar yararına hazırladığı projelerine bir yenisi ekleyerek, Uganda'da 250 hanenin faydalanacağı su kuyusu açtı.

Devamını oku...